Recent Content by Helex

 1. Helex

  Поплаки

 2. Helex

  НБА Сезона 2017-2018

  Ембиид и Симонс ќе те стават в џеб, ќе се силиш на Кузма.
 3. Helex

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Немаав храброст да ставам некоја многу голема сума (едноставно футсал ми е голема непознаница, а и ретко играм фиксови), па колку да пробам ја искомбинирав со една друга дојава за вкупно 2 коеф., и двете излегоа, браво. :cuc: А, можеше и хендикеп да се одигра -1.5, 1.90 коеф, два разлика со гол...
 4. Helex

  Поплаки

  Ги чекав уше Тотенхем за 2+, немав храброст и направив кешаут во 77ма минута, 3 минути подоцна го дадоа Тотенхем голот, останав покус за 150 евра :tapp: Значи стално кога правам кешаут се заебувам, па ако треба во последната секунда од последниот напад ќе падне голот што сум го чекал, ама кога...
 5. Helex

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Не се погоди времето, влажно и ладно. Јас ја имав 3+, ама после вториот гол си ги повлеков парите, останав покус за околу 160 евра :tapp: Јеби га, немав храброст да чекам дали во последните 15 минути ќе падне гол, падна во 87ма.
 6. Helex

  Поплаки

  Стално го пишам Пол Џорџ на плус, стално ме заебава, еднаш ќе го пишам на минус - пак ме заебава.
 7. Helex

  Добивка

  И што немате добивка, иако скоро се што требаше да испадне испадна како предвидено :place:
 8. Helex

  FA & Capital One Cup

  Кај пеналот за Челзи Шефилд чиниш од чист инат викнаа ВАР, оти нивниот пенал претходно ВАР-от го поништи, по апла пенал од оној на Челзи здравје :icon_lol:
 9. Helex

  Поплаки

  Кој ги имаше Голден Стејт на хендикеп да се јави :icon_lol:
 10. Helex

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Абе не оти јас којзнае колку се разбирам, ама Руди Геј баш добро игра откога се врати и 14.5 ми се виде прениско за него, ДеРозан или некои други не ги ни гледав. Кемба е 23.5 кај мене, вторпат ме заебува веќе. Така и ми треба, пиши си ги Индијана на -8, кај можат рашрафените Шарлот со нив...
 11. Helex

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Ќе го играте Руди Геј на плус, не Дерозан. Мене ме заеба Кемба за 1 (еден) поен.
 12. Helex

  Помош во избор на половен автомобил !!

  Колку мало? Сеат Ибица, Шкода Фабиа, Пежо 206 позачувано некое, Опел Корса, Фиестите не се лоши...
 13. Helex

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Ама навреме, да ги фатиме и двете :icon_lol:
 14. Helex

  Добивка

  НБА кога ќе фатам е светско чудо, мора да се пофалам
 15. Helex

  Добивка

  Сега е 3.50, примамливо, ама према тенис имам аверзија некоја, никогаш ништо не сум фатил. Штознам. ПС. Извини Стефан-Кобе, знам дека има пп.
На врв Bottom