Recent Content by gjokehv

 1. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Интервју на почетокот од јуни 2018г. Деновиве ми се смени во финална.
 2. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Подадени документи Февруари 2017 Интервју Јуни 2018. Преписка 90**/2018, сеуште се нема променето од задолжителна. Татко,мајка, брат со бг државјанство, јас се изначекав. Има надеж или да си барам чарето ?
 3. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  14.02.2017 предадени документи во министерството во Софија. Интервју после година и пол (07.06.2018), и од тогаш до денес нема промена на статусот (процедура по зад'лжително с'гласуване). Документите лично се предадени, значи не сум со посредници, родителите и помалиот брат веќе со години имаат...
 4. G

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите. Предадов документи во Софија почетокот на 2017та, на основа на двајца родители со бугарско државјанство,и ми закажаа интервју за 6 јуни годинава. Ме интересира каква е процедурата после интервјуто и за колку време би го добил државјанството ? За пасош знам дека може уште истата...
 5. G

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Јас ќе си останам и ќе правам што јас си сакам.Не е мој проблем што ти си се опкружил со такви не интелигентни луѓе,барај си попаметни во иднина.А што мислиш ти во странство ќе отидеш и Господ ќе бидиш? И таму ќе работиш некоја обична работа и таму нема никој да те познава.И досадни сте веќе со...
 6. G

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Еве се ќе ви кажам.Најпрво тебе другарче,шо ме праќаш у курац (ќе се спуштам на твое ниво и ќе ти речам СЕСТРА ДА ТИ ЕБАМ).Неможе човек шо не познаваш да праќаш таму кај шо не треба. Па еве вака.Јас сум "провинцијалец" и сум горд на тоа.Горд сум што со мојот труд допринесувам во исхраната на...
 7. G

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Па добро бе луѓе,а зошто сите размислувате за трајно иселување? Одете,спечалете пари и вратете се.Ќе си отворите некоја фирмичка или некој локал,ќе си бидите сам свој газда а воедно и ќе вработите некој,и давајте му 250 евра плата,немој помалку.Животот во нашата земја според мене е добар.Многу...
 8. G

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Jas na primer poznavam mnogu lugje sho uspeale iako ne se politicki opredeleni,poznavam i takvi shto duri se sopstvenici na firmi a za politika ne se zamaraat.Toa se samo vasi mislenja deka ako ne si VMRO-vec i nemozes rabota da najdis.Pa dobro tie sto se od SDSM site doma sedat ? Rabota ima za...
 9. G

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Како бе луѓе ќе бегате немаштија било.Секое лето сте у грција на одмор,преку зимо во Банско обавезно,секој викенд испаднати по кафичи,со колите си се возикате нон стоп.Па дај не ебите бе каква немаштија е тоа? Државата не ни чинела,па дај прво преиспитајте се дали вие чинете...
На врв Bottom