Recent Content by Gazpapir

 1. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Абе тежок е овој трансфер да бидеме реални сеа, човеков нема играно а и нема ни да игра фудбал 9 месеци без ни да тренира со тимот. Комплициран трансфер е и ги разбирам оти чекаат и го влечат. Ако го купиме и биде труп ти прв ќе бидеш што ќе ги кажуваш овие работи :D 1624536359 Али се тоа кажано...
 2. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Ајде аплицирајте за у23 Хахаха која патетика...
 3. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Дај бе не верувајте у се хаха, коа ќе кажат Орнстин,Чарлс или Крис нешто тогаш се верува. Деновиве се изначитав тешки глупости, па и лани ако се сеќавате не поврзуваа со Барди еден период. Месецов со секој играч на планетава земја сме поврзавме. :D Единствени се Бен Вајт и Локонга сега за сега...
 4. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  За 200 работи други може да му се замери на Артета ама за Салиба ич не ми е гајле искрено. Не е ни негов играч, ни па он го донел и го сакал. Тоа беше каша трансфер од старт, кога ни требаше највеќе одбрамбен, нас не залажаа со наводно "Мбапе" дефанзивец, ваков бил наков, се напаливме и фанаа го...
 5. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Нека пробаат барем да го продадат, не гледам корист од позајмициве. Со оглед на тоа дека заинтересирани се само два клуба моментално, Марсеј и Њукасл, не верувам дека ќе можеме да го продадеме. Се надевам муабетите дека е талент огромен ќе дојдат на виделина и ќе понуди некој 30 милионки, барем...
 6. Gazpapir

  Film Club - трета среќа! (127. Enter the Void: 14.06-27.06.2021)

  Најјако од цела сцена е 0:18, види како рипа со џипот
 7. Gazpapir

  Moviespotting 2021

  125. Annabelle Comes Home - 4 126. Tinker Tailor Soldier Spy - 8 127. Lupin Part One - 8 128. Green Street Hooligans - 8 129. The Final Destination - 2 130. I See You - 7 131. Scary Movie 2 - 2 132. Arkansas - 4 133. Bad Boys for Life - 2 134. Sunshine - 6 135. Extinction - 6 136. Escape...
 8. Gazpapir

  Film Club - трета среќа! (127. Enter the Void: 14.06-27.06.2021)

  Andhadhun (2018) Кога Анон кажа дека ќе гледаме индијски филм очекував вакво нешто Премногу пресврти, премногу мешаници, премногу непотребни работи и предолг. Музикава добро почна ама како се движеше филмов така се повеќе и повеќе го поднамалував телевизорот оти ми се смачи. Слично беше и со...
 9. Gazpapir

  Хахаха јак на зборови, пуста мрза...

  Хахаха јак на зборови, пуста мрза...
 10. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

 11. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Не знам инфо дека се ценкале, понудиле 30 милиони овие повеќе барале и Арсенал се повлекле. Ако не го ценат за повеќе од 30 милиона тоа е океј. Остај ја што се заебавав пред некоја недела да даваме играчи за него, и ја не сум баш сигурено дали вреди повеќе од 30 милиона ( иако стварно сакав да...
 12. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Ама затоа Вилок ќе процвета кај нас.
 13. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Рубен Невес а? Мислење? Имаше еден на твитер пишано Џака без грешките и темпераментот :D
 14. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  хаха тежок глупак e овој над мене. @Boom Shaka Lakka види го датумот, ова е кажано ако не се лажам само што го земавме. Уште стојам на тоа дека беше еден од најдобрите ДМ во Атлетико
 15. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Нема врска тоа, Парти беше слаб на неколку утакмици во офанзивниот дел од играта, во дефанзивниот беше сосема солиден. Прва сезона со доста повреди, разбирливо е. Ќе го судиме наредна сезона. А Џака кога беше најбитно правеше глупости, како и секогаш. Не е битно он колку добри утакмици има се...
На врв Bottom