fmi
Поени од реакции
2.226

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Навистина се роди !
  Фала fmi, се’ најубаво и тебе :smir:
  здравје, среќа и пари, а другото само ќе си дојде:salut:
  Добро што упорно им тупиш?
  Нели гледаш дека џабе се расправаш . Остави ги. Каде и да е реалноста ќе ги стигне . Вака само им ги држиш темите како важни - игнор . Помага, верувај ми .
  T
  Од тајните добавувачи при агенцијата за разузнавање, добив информација за тебе.

  Среќен роденден за длго сеќавање. :smir:
  тоа е тоа... Знаев дека знаеш кај е берово бре... туку сакав да ти кажам штом е почнато, ке биде ако не за 2 ке биде за 5 години... можеби бавно, сепак има напредок.. Патем, од кој град си?
  Оди на гоогле мапс... види кај е берово, од кај берово тргнува пат до бугарската граница... од македонија има почнато да се чисти, ама од бугарија нема :)
  Да бе до тоа ке да беше :pos2:
  А за бдп знаеш ки деја за време на чаушеску романија имаше најголем бдп во цел соцјалистички блок дури поголем и од одредени капиталистички земји затоа за БДП од тој период не ми збори знам многу убаво како се живееше во бугарија
  Да бе до тоа ке да беше :pos2:
  А за бдп знаеш ки деја за време на чаушеску романија имаше најголем бдп во цел соцјалистички блок дури поголем и од одредени капиталистички земји затоа за БДП од тој период не ми збори знам многу убаво како се живееше во бугарија
  Не ги лажи децата бе бугар може они незнаат какви бевте и какви сте сега ама има кој знаат има кој ве знаат одамна
  лажеш бугар лажеш и да сте правеле нешто сте правеле нешто ситно ај кажиси сега персонални компјутери по бг по приватни домови кога почна да ги има :pos2:
  уште нешто да ти кажам татарине добро ја познавам бугарија уште од времето на комунизмот затоа децата лажетеги а нас постарите не се обидувајте да ни мачкате очи околу бг
  fmi,
  Константин Манасес е изворот, баш сега разгледував.
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/01-manasses-chronicle.jpg
  Два различни ракописи, еден „словенски“ каде Иван Александар е бугарски цар, а друг ваљда германски (западен) каде Јован Александар е македо. Од авион се гледа дека ракописите се додавани одпосле.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom