fmi
Поени од реакции
2.226

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Фатални Мозачни Изкривjaваниja. :) Зезам се.
  Совсем друго нешто значи.Това е факултета на коjту сум.
  M
  Одлично малку временскиве температури се многу променливи но се идржува некако
  M
  Добро утро како си пријател?
  Донекаде сум согласен,но ако Jгославиja сакаше да е цела-немаше шо да ja сопре.
  Ако СССР сакаше да запази железната завеса имаше можност,но СССР сам се предаде.
  Југославија ја растурија империјалистичките пи*ки Амерички.
  Всушност тие го растурија комунизмот и железната завеса на СССР бидејќи се ширеше многу брзо.
  Америка го креираше новиот Балкан, и го завладеја национализмот.
  Живи и здрави !Поздрав,много си зрел за човек с тригодишна братовчедка.Твоето по-долно"Нема нужда от фалшиви...е много,много точно и реално!
  Нема нужда от фалшиви благодарности.Историjaта не е точна наука и сека држава ja криви во неjна изгода.Убаво е човек да го разбере.
  Ептен сум ти благодарен другар.
  Многу сакам да се едуцирам за историјата која нашите макед...не, нашите србо-комунистически мекерела ни ја скриват.
  Мерси оште един пат.

  :smir:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom