Recent Content by Fikshe1989

 1. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Не си бил член, а одиш да го читаш форумот?? Поставуваш нови стандарди на нискост другар. 1590565018 Немам појма шо е проблемот со климата на НЕКОЈ, ама и да рикнала после година и пол тоа воопшто не треба да не чуди на никој. Евтина, буџет клима која кога ја купувавме, сите знаевме потсвесно...
 2. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Читањето на ИТ форумот од страна на вработениве во кинескава фирма чисто за да видат некој муабет, да напрает некој скрин шот па да го користат во нивна пропаганда е најмизерното нешто што сум го посведочил некој да го прави на интернет во мое опкружување. Подолу од тоа неможе. Ама не им е...
 3. F

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  И јас мислев вака ко тебе. Ама сега не. Се беше правење на паника во светот терање агенди од нечија страна на глобално ниво
 4. F

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кај е и кој изјави дека ради непочитување на мерките се размислува за нивно укинување? Може некој линк? Не следам вести некое време веќе пошто сево ова излезе смешно, ама баш сакам да видам всква глупост од кај излегла, те молам.
 5. F

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Веќе прекинав да верувам во било што поврзано за "вирусов". Иако бев огромен "верник" на почетокот и фоста загрижен, сега конечно се виде дека сево ова беше една глобална игра да се направи еден огромен социјален тест, да ни се одземат сите права и слободи кои мислевме дека ги уживаме, а у...
 6. F

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво дечки. Имам Голф 5, 1,4 бензин-плин 2008ма. Сега брзо го купив и ја чистев клапната за гас, се чувствуваше дека е за чистење. Мајсторот што ми ја чистеше запримети дека на врвот од клапната фали некока гумица која требело да се наоѓа таму и служела за да убаво дихтува и да не влегува фалш...
 7. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Јас една интересна информација дознав шо никојпат во живот не сум ја знаел. Во комшии имам една фамилија која замина Италија да живее пред околу 15тина години. Лани куќата тука ја реновираа, кренаа поткровје и завчера ме викна бабата кој се врати да живее тука да го ѕирнам спратот и да и дадам...
 8. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Не ми замерувај, не мислам ништо лошо, ама не разбирам како луѓето, кога се работи за греење на клима размислувааат да греат цел спрат или 2-3 соби со една клима. Тоа не може, и да може, би било крајно неудобно за вас што ќе живеете во просторот. Незнам дали имаш парно, ама кога некој става...
 9. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Сосема доволно, и јас ја гледам неа. Со среќа да се користи и долго да те служи. Јас го имам моделот пред СФ, WN35 моделот и можам да ти кажам дека работи со 275W, подолу не сум ја видел. Друга опција што ми се мота во глава е WN35ката која не ми е доволна за во спалната, да ја ставам во...
 10. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Мене ми требит тука некој да споделит искуство со греење на 11-13м2 соба со инвертер. Ме чуди тоа што сум читал тука дека нема разлика меѓу 2, 5ка и 3,5ка, еве и @tzlatko кажува погоре дека нема разлика цо минимумот кај Хаиерот 2, 5ката и 3,5катс. За брзо ќе треба инвертер да ставам во малата...
 11. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Јас уште појќе ќе ти го појачам муабетов.... Да не го измислеа Јапонците инвертерот, никој ќе немавме никакви инвертери. Се друго се лешинари, живеат од трошките на Јапонците без разлика колкава продажба на единици во светот ќе има било кој бренд на клими. Како што никогаш нема да излезе...
 12. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Извини брат, а кој и каде ги рекламира Јапонскиве клими вака како шо кажвиш ти? Кај си видел ваква работа?
 13. F

  Најекономично греење (затоплување)

  Брат, со среќа климата да се користит, долги години да си ја имат брат ти, ама надвор е 20 степени, секако дека тивко и стабилно ќе работит.
 14. F

  Најекономично греење (затоплување)

  шо убав чоек беше, шо ти стана, незнам.
На врв Bottom