Recent Content by fiat

 1. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zdravo na site Ve molam za konkretni informacii za dobivanje NA BUGARSKA VOZACKA DOZVOLA .. Kade se odviva procedurata , koi dokumenti mi trebaat i termini kako se dobivaat ..???
 2. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво Дали некој може да ми каже, која е разликата да одам да се сликам за документи во поблиската Полициска станица (онаа кај автобуската) и онаа подалеку во општина Слатина.? Сакам експресна процедура за веднаш да земам документи. И потоа дали знае некој од ко ќе ги земам личните докумнти...
 3. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво Дали некој може да ми каже, која е разликата да одам да се сликам за документи во поблиската Полициска станица (онаа кај автобуската) и онаа подалеку во општина Слатина.? Сакам експресна процедура за веднаш да земам документи. И потоа дали знае некој од ко ќе ги земам личните...
 4. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Eve jas sum takov, zedov ukaz vo Januari, mi rekoa 2-3 meseci da cekam i da zvonam vo Opstina Sredec (Lege 6) , ama eve do denes uste nisto nema...
 5. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dali ima nekoj iskustvo so Prijavuvanje adresa na Lege6 Opstina Sredec, i UKAZ podignat od KONZULAT zaedno so prijava za adresa so 2 fotografii, mi rekoa da zvonam vo Sredec no eve veke 4 mesec od ko podignav ukaz nema nisto vo opstinata, a od Konzulat mi kazaa deka krajot na Mart se stignati...
 6. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво Дали знае некој од искуство како се проверува дали ми е запишана адресата (Леге6), кое запишување е направено преку Конзулат Битола, бидејќи Указот ми беше испратен таму и мораше барањето да се пушти преку Конзулат. Ми рекоа околу 2 месеци , па еве скоро поминаа ама незнам како да...
 7. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Од конзулат ми рекоа да се јавам во Софија и да одам таму кога ќе биде готова адресата.. Дали има некој кој сигурно знае од искуство во последно време како е ??
 8. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите Дали некој е запознаен или од искуство знае колку се чека за добивање на адреса. Преку Конзулат - Битола пред 10 тина дена пријавив адреса (службена Општина Средец Сфија Леге 6 ) Ми рекоа да се јавам таму (во Софија) да прашам кога ќе биде готова. Дали некој знае колку се чека и...
 9. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zdravo Me interesira dali nekoj znae .. Ako jas imam vejke Bugarsko drzavjanstvo .. dali moite roditeti mozat da apliciraat direktno vo vtora faza .. ili treba od pocetok ???
 10. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zdravo .. Ve molam za odgovor koj sigurno znae dali moze da se dobie EGN po ekspresna postapka (primeer za 1-2 dena) Pozdrav
 11. F

  Zdravo drugar imas pisano deka si zavrsil rabota, e sea me interesira na koe mesto se odi za EGN...

  Zdravo drugar imas pisano deka si zavrsil rabota, e sea me interesira na koe mesto se odi za EGN i dali ima ekspres procedura za dobivajne egn pozdrav
На врв Bottom