Recent Content by Esobar

 1. Esobar

  Правна помош и совети

  Заедно со уште еден другар сме управители на доо фирма , aли никогаш не сме биле пријавени во фирмата ,да земаме картончиња и сл. туку само сме управители...сакам да прашам дали би имало некој проблем доколку би се вработил јас некаде ? дали тоа што сум управител би пречело за пријавување и...
 2. Esobar

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Вака нешто каде може да се најде ? :)
 3. Esobar

  Купувам - продавам

  Се продава... http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=887998
 4. Esobar

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Претходно бушено беше,идеше повеќе трошеше 4..сеа нови,помалце иде демек помалце и ќе троши ама... ипак фала друже..поздрав ! :)
 5. Esobar

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Дечки сакам да ве прашам нешто... имам piaggio nrg 2004 со џианели ауспух год. со тазе сменети клип,цилиндар (сменети пред околу 1 500 - 2 000 км.) метеор имам ставено..значи и пред да ги сменам и од кога ги сменив си трошеше 4 Л бензин на 100 км..е сега наеднаш од пред 4-5 дена потрошувачката...
 6. Esobar

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Paa,nesho od tipot na Aprilia rs50..
 7. Esobar

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Да препорачате некој мотор 50ка..на брзини..априлиа,јамаха...шо и да е...може и нешто постаро.. :)
 8. Esobar

  Фан Клуб: Вардар

  Потврди братучед му...сигурно е 100%... Сајбер на такво нешто и мислев...со спреј на брзина нешто...
 9. Esobar

  Фан Клуб: Вардар

  http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/86437-Pocina-Makedonecot-pretepan-vo-Grcija Самарџиев Александар кој вчера беше претепан од членови на Златна Зора во Солун, им подлегна на повредите пред помалку од два часа :((( Нека почива во мир ! Мислам дека треба да се извади некоја парола во врска...
 10. Esobar

  Помош за избор на средна класа телефон

  Препорачајте некој телефон до 20 000 ден. при пејд или само телефон не некои комбинации со претплати.. http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-3115.php овој ми изгледа добар...шо викате? samsung galaxy s
 11. Esobar

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Од каде можам да купам бакља???
 12. Esobar

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Нема еуфорија некако за утакмицава...прв пат ова се дешава... како и да е...РЕАЛ,згази ги ти !
 13. Esobar

  Фан Клуб: Вардар

 14. Esobar

  Очила, цвикери, наочари ....

  Вакви носам : )
 15. Esobar

  Совет за фирма

  Сакам да прашам нешто.. значи пред неколку неколку месеци,скоро година со еден другар отворивме фирма..50% - 50 % двајцата...ДОО е фирмата...на крај на годината околу нова година таму бевме во ујп си средивме докуемнтацијата..плативме таму шо требаше.. значи фирмава онака е само отворена нема...
На врв Bottom