Recent Content by Drettica

 1. Drettica

  La Liga Santander 19/20

  Messi had 11 of Barca's 14 shots :unsure:
 2. Drettica

  La Liga Santander 19/20

  Со Валверде лагано ќе ги прошамаравте Валенсија... ама ајде нека ви стои St.Ettienball :P
 3. Drettica

  La Liga Santander 19/20

  St.Ettienball, се спрда Барса со кравар ја доминира лигата. 88мин пингпонг гол на Меси и ги решаваат :icon_lol:
 4. Drettica

  La Liga Santander 19/20

 5. Drettica

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Второто нешто после титулата оваа вечер, да беше некој друг играч жал да те фати ама ако му е на Нојов Гелов :D
 6. Drettica

  Фудбалски/трансфер дискусии

 7. Drettica

  La Liga Santander 19/20

  Значи ќе играш вон свои можности, трчаш маркираш и одеднаш оној Меси одејќи со еден пас ќе ја префрли средината и ќе создаде стопроцентна шанса... Стандарна акција Меси до Алба и 7 пати испадна Карвахал... Секогаш кога Меси прима топка на средина и го бара Алба со поглед ваква ми беше реакцијата.
 8. Drettica

  UEFA Champions League [2019/20]

  Сигурно мислиш подобар тим дека сме од Реал кме кме :icon_lol: Јас како фан на двата клуба сметам дека е 55-45 за Реал. Поради фактот што Сити знае да чоука лесно а пак Реал се клета екипа и сезонава не се мекуши ко лани и знаат на мускули да вадат резултати.
 9. Drettica

  Фан Клуб: Реал Мадрид

 10. Drettica

  La Liga Santander 19/20

  Барса ќе киксне на класико како стојат работиве ама и Реал :icon_lol:
 11. Drettica

  Куманово, кумановци, кумановки

  Комуњарово е најружан град у бившу Македонију, џабе овија реферати и све тој. Само паљба подалеко од туја роџаци :D
 12. Drettica

  Фан Клуб: Реал Мадрид

 13. Drettica

  La Liga Santander 19/20

  3 пенала за Фарса :cautious:
 14. Drettica

  La Liga Santander 19/20

 15. Drettica

  Фан Клуб: Реал Мадрид

На врв Bottom