Recent Content by DRACARYS

 1. DRACARYS

  Охрид

  Одма го рушит киноно и прајт катна.
 2. DRACARYS

  LOST

  Јас дечки по 3 или 4ти пат ја прегледвам серијава, во моментов сум стигнат до 5та сезона, и уште од сега жалам што ми останвет уште малце епизоди за гледање. На анкетава сум во вториот ред, ќе видиме за скоро дали повторно ќе се согласам со себе.
 3. DRACARYS

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Од технички преглед фискалната може да се скенира така?
 4. DRACARYS

  Охрид

  Само едно ќе ти кажам и не правам повеќе споредби со цени, поради тоа што и во горниот пост ти кажав дека имаш секакви места со секакви цени. А то шо сакам да ти го кажам е дека ако мојте иститие тие цени да ги плаќате во Скопје ќе ги плаќате и во Охрид, а ако не си од Скопје тогаш не ме...
 5. DRACARYS

  Охрид

  Епа шо не ојте да пијате пиво во чаршијана Струга, или пак не, сакате Порта да сте седнати. Прво не ја оспорвам Струга за својата убајна и дека и таа е туристичко место, ама каде си видел ти до сега реклама за Струга? Струга е туристичко место поради Охрид, и може да ја сметаш како знаменитост...
 6. DRACARYS

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Дали мојт да се сменит влезот за полнач на самсунг а5 2017? Сменав полначи но очигледно не е до нив, сите се лабави и морам да бидам многу предпазлив додека се полни и да не го чепкам воопшто.
 7. DRACARYS

  Колкава е платата во Македонија?

  Maлце надвор од темава, како да пресметам колкава ке ми е платата ако 6 дена од месецот ми се на 70%? Праев некој пресметки по мое, основицата ја делев на дневници па после од дневниците кратев 30%, ама сигурно има точна формула како треба?
 8. DRACARYS

  Македонски филмови

  Тетовирање кога е на алфа?
 9. DRACARYS

  Коронавирус (COVID-19)

  Луѓе некој да имат искуство со uslugi.gov.mk За каков сертификат се работи, работава ја имаат направено пресложена и нема никакво објаснување,конкрено се работи за „Дозвола за движење за време на важење на Одлуката за забрана за движење за физички лица кои обезбедуваат нега на трето лице, старо...
 10. DRACARYS

  LOST

  Со тоа што ние стискаме повеќе копчиња од него.
 11. DRACARYS

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Сакам да се најавам на МојДДВ Извештаи, на кој сум се најавувал 1000 пати до сега со зачуваните податоци од mail и pass, но ми вика дека ми се невалидни т.е погрешни. Ајде реков нешто е испомешано и пробвам ги пишам наново пошто ги знам кој ми се, пак истото ми го вика? Дали имате и вие ваков...
 12. DRACARYS

  Охрид

  Ако размислам подобро со оглед на тоа што пијачката ја носат веројатно со машинеријата а не на раце, и поголем дел е чај, кафе и некоја лименка пијалок, би рекол дека е многу по лесно и поедноставно за рзлика од тоа да снабдиш шанк градиште на пример каде треба да се однесат секакви видови на...
 13. DRACARYS

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Од овој месец прекораченото ќе ми се префли во јануари?
 14. DRACARYS

  Фан клуб: Милан

  Јас на ова гледам ко последна шанса да ни се посреќи и да тргнит на подобро, ако и овој џокер не успее, тоа значи колапс за Милан. Недраго немојт да ти е, поготово не за овој тим што моментално го имаме, Ибра и со една нога е класа над сите, се надевам дека ќе сменит нешто.
 15. DRACARYS

  Камера за видео надзор

  Здраво, не сум воопшто упатен во ова, зато и ми треба помош, сакам да ставам камера на влезна врата, во објект каде нема интернет, доволно ми е сниманото да се зачувува 24 сати. Или пак ако тоа е скапо да ставам интернет и да ставам од овие што можеш да ги пратиш преку телефон. Или кажете ваша...
На врв Bottom