Recent Content by Despot

 1. Despot

  Најекономично греење (затоплување)

  во дневна имам грее ломо 5.5 отприлика 30-35мк со се кујна, за двете спални имам предвидено парапетни единици. Како е попаметно и шо би значело во разлика на пари ако ставам мултисплит или две посебни. И дали имате некој предгог ?
 2. Despot

  Најекономично греење (затоплување)

  Ми рече од понеделник некој ден :) добар сум значит
 3. Despot

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  здраво, дали има бесплатна iptv или сите се плаќаат? Дали имате некоја препорака ?
 4. Despot

  Најекономично греење (затоплување)

  ова е прва зима кај шо ја користам, монтирана е лани али тек летово се вселив во станов. Сеа за сеа неможам оценам дал е добро или лошо зш досеа немаше зима, немаше ниски температури освен на ден два. Да останит температурата барем 1 недела под нула па ке видиме. Досеа ок е. Во претходниот стан...
 5. Despot

  Најекономично греење (затоплување)

  да да обавезно го чистам на месец, месец и пол максимум. Ете сеа пак ги изчистив, ги измив, исушив и вратив. Не гледам мраз надвор. Како и да е викнав сервисер, во наредниве деној ке дојди да провери, уште си е под гаранција.
 6. Despot

  Најекономично греење (затоплување)

  Гледам на интернет ми дава повеќе различни причини: -Malfunction of indoor fan motor. If the indoor unit does not receive signal from indoor fan motor for 30s successively when the fan motor is operating, indoor fan motor malfunction will be reported. In this case, the unit can automatically...
 7. Despot

  Најекономично греење (затоплување)

  на Грее Ломо 5,5 во последно време почнува да ми се појавува грешка Е8. Климата едноставно не дува. Ја гасам ја палам па продолжува со работа. Е сега гледам дека нешо не е во ред, никако да постигне температура поглема од 20 степени во соба од 25-30мк, а надвор нема зима. На пример местам 23...
 8. Despot

  Иран

  A burning torch will be seen in the sky at night, near the foundation and source of the Rhône. Famine, weapon; help provided too late, Persia will turn and invade Macedonia. - Nostradamus
 9. Despot

  Криминалци, криминални групи и мафијата во светот

  Најголемиот трговец со кокаин во светот е Србин, и ИМА ПРЕКАР - ТИТО
 10. Despot

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  зошто ко ќе ѕвонам на техничка подржка во Штип, ко ќе звонам од ВИП - броевите не постојат, од Телеком - можат да се добијат ? Има некакво објаснување за ова ?
 11. Despot

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ако си доволно упатен во течнички детали би знаел дека со софтверско бришење неможат да се уништат фајловите. Сакај бриши, сакаш 10 пати форматирај пак може да се врати секој фајл. Можи да има само минимални губитоци. Единствен начин е физичко уништување на хард диск. Но и тука немојш да си 100%...
 12. Despot

  Game of Thrones

  Лепа села, лепо горе @Peja989
 13. Despot

  Берза за книги! (купувам-продавам)

  Случајно уште да не ги имаш мемоарите Михајло Апостолски и книгата на Лазар Колишески? Ако ги има некој нека ме исконтактира.
 14. Despot

  Охрид

  Мислам дека ја рушија бугарите за време на 2 светска, 41-42, затоа што ја изградиле србите и нивната црвка, као симбол на српската православна црква, мислам дека на сликава се гледет четирите српски "СССС" на крст, во горниот дел од кулата... ако грешам нека ме поправи некој....
 15. Despot

  ОКУЛАРНА МИГРЕНА-ТИВКА МИГРЕНА СО АУРА

  Јас имам акутна мигрена со аура, болките првиот ден се толку јаки шо едноставно губиш осет за време и простор. Вториот ден се осеќам ко прегазен од камион, со кратки отсечни болки. Ја имам веке 20 години али сеа за сеа успешно се справувам. Доктор ми препорача да се напијам аспирин од 500 ко ќе...
На врв Bottom