Recent Content by Darko23

 1. Darko23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Така... Со татко ми бев во Скопје еднаш, чим видат таблички од Струга или Охрид, на семафор, црвено, ние бевме први, тие одма почнаа свират заднас... Исто така, Од Охрид или Струга ако е некој, и не застанеш во лента, навреме, го обра бостанот... Го вртиш цел град повторно... Нити жмигавци, нити...
 2. Darko23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Исти се со тие од Скопје... :P
 3. Darko23

  Dekarbonizacija

  Знам, напишав колку за информација...
 4. Darko23

  Dekarbonizacija

  При користење на тоа прочистување за мотор адитиви, другар ми на Дизел кола, стави помалку нафта а повеќе од тоа адитовот и не можеше воопшто да ја запали после, не велам нечинат ама пазете со нив, т. е правете добра мешавина...
 5. Darko23

  Нови возачки дозволи

  Заборавив жмигавец градска,еднаш паднав... Околу 350 евра се на се.... Нема страв на авто пат, возење со препорачана брзина, пазење зошто многу будали возат ненормално, иначе за да немаш страв, многу рано на сабајле нема гужва, најдобро за возење... Ако си почетник, или имаш кола со голема...
 6. Darko23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Јас пред година дена го менував, му опнав Edge 5w30 800 ден. литар е, го има во "поголемите" продавници за авто делови... Или нарачај преку интернет...Т Така е, исто и самиот филтер да се потопи со улје пред да се стави...
 7. Darko23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Купив од Макпетрол (изгор цени имаат упм...) за во кола за слушање музика, за усб, Bluetooth, и мем картица... Еми сега, колата е со централно закл. и секој пат кога ќе го ставам уредот во кола, сигналот од блутут конекцијата ја прекинува таа од централното, ја прекинува врската, и не можам нити...
 8. Darko23

  Добитници на лотарија за САД

  Дали ќе продолжи ова лотаријава за Зелена Карта пошто овој Трамп зборуваше нешто околу укинување на истата...? Или беше само предлог...
 9. Darko23

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Едно прашање, дали може да се направи вештачко оплодување на куче, поточно Хаски...? Јас платив 600 ден за чип, и ми дадоа како пасош, име презиме итн... Го скенира вади некој, го споредуваат со тој во пасошот...
 10. Darko23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ламелата е отидена или прикрај ако возилото ти крева обрати, а многу слабо забрзува... МАФ сензорот ќе да е... Половен е 50€ ама дали ќе се погоди, нов ти е околу 7 илјадарки...
 11. Darko23

  Совети за избор на прв автомобил

  Ако е за мала километража, нема потреба од плин, а и плинот го суши на моторот, а и тоа со Голф 4, продаваше еден VW 4 1.6 за 1800 евра, стакло сочуван, му се брзаше... Така да за почетник има некои спуштаат на цена... И да троши улје, нема да троши литар на сто... Се дотура по потреба... 20...
 12. Darko23

  Совети за избор на прв автомобил

  Еми вака... Мора да имаш вишак пари, едно 800-1000 евра настрана, особено за дизел, пошто е половен автомобил... Прво што треба да приметиш кај автомобило, ентериерот, да не е излитен, да ја носиш на различни мајстори за мислење, да се провери подвозјето... Јас би одел на Голф 4 1.4 или 1.6...
 13. Darko23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  300 Евра половна, моли се да ти се погоди, инаку репарирана со 5 години гаранција ти е 600 евра ако ја однесеш во Кавадарци...
 14. Darko23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Абе каков машински, опниму еден атест за плин, можда тој што го монтира ќе даде некаков сертификат и готово... -.- А за монтирање на своја рака е тешко зошто од предниот дел кај моторот се пушта бакарна жица од околу половина см под колата се до багажот, и може лесно да се скрши...
 15. Darko23

  евтино, лесно, едноставно, и ефикасно перење на автомобили

  Јас дома во двор, ќе и го опнам ова цревото, еден сјај, сунѓер (во макпетрол има многу убај) и за едно 15-20 мин како нова ќе си биди... :D :P
На врв Bottom