Recent Content by corpz

 1. corpz

  PlayStation 4

  Јас да потврдам дека го пазарив тој слимот од 500 гига, кракуван, и ги пушта сите игри што постојат, освен тие што бараат firmware 5.50 и поголем, но скоро и да нема такви игри во моментов. Многу лесно се инсталираат нови и дополнителни игри од USB, така што и на радоста и` нема крај. :)...
 2. corpz

  Патување и виза за Мексико

  Можеби е офтопик, ама размисли и за Гватемала како алтернатива за која не треба виза, која нуди работи и храмови од времето на Маите исто како Мексико и во која со рент а кар можеш да си поминеш три незаборавни недели. Чисто како сугестија.
 3. corpz

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  И кај мене истиот проблем со Samsung SMART TV. Не ги памти титловите и не го памти аудио јазикот кој сум го одбрал, туку со секое менување на каналот се враќа на default. Тотално annoying, и ако го реши проблемов фала ти шо ќе споделиш.
 4. corpz

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Дали има некој искуство со вакви антени? Кои сателити се фаќаат со ова кај нас? Или не се исплати да се земаат... http://zora.com.mk/index.php?option=details&pid=41&lang=mk
 5. corpz

  PlayStation 4

  Извини да прашам: игрите откаде ги пазари? Кај нас тука во МК или...? За The Witcher видов дека ја имаат во ПанЕвропа ама другиве...
 6. corpz

  LCD телевизори

  http://www.rtings.com/ Сајт кој многу добро ги оценува телевизорите, укажува кој е најдобар за која намена, бонМбонче. Мене многу ми помогна.
 7. corpz

  Mini android pc - mk 804 wifi poblem

  Дефинитивно е тоа проблемот. И пак не проба да го приближиш до уредот туку само нагаѓаме. Реков да пишеш коа ќе ги приближиш да се АПЛА еден до друг, да си дишат у врат. И кажи после шо се деси.
 8. corpz

  Mini android pc - mk 804 wifi poblem

  Донеси го рутерот многу поблиску до уредот за да го засилиш безжичниот сигналот. И пробај пак да се поврзеш. И пиши шо си напраил.
 9. corpz

  Mini android pc - mk 804 wifi poblem

  Јас го имам МК808 кој исто така имаше големи проблеми со безжичното конектирање. Проблемот го решив со еден од овие два начини: 1. Си купив USB to LAN адаптер и во него брцнав мрежен кабел кој ми е директно поврзан со рутерот. За да го поврзам USB-то со МК808, кој има само еден USB, си купив...
 10. corpz

  PlayStation 4

  Не верувам дека би имало некој проблем со банирања и сл., инаку луѓето веќе ќе се пожaела на тоа во коментарите :) Сепак, ако ти е шубе не прај JB. Јас коа ќе набавам PS4 (не знам коа би било тоа) ќе пишам искуства. Во меѓувреме, следи ги горенаведените линкови и види какви искуства имаат другите.
 11. corpz

  PlayStation 4

  Да, ќе можеш. Така пишува на оној првиот линк, во тоа жолтото поле каде се наведени инструкциите. You can unjailbreak when you want.
 12. corpz

  PlayStation 4

  Мислам дека веќе има Jailbreak за PS4. Како шо читав, засега постојат два вида JB: 1. http://www.lasthack.net/ps4-jailbreak-rex-playstation-4-jailbreak/ Овој ти овозможува игра за PS4 симната од интернет да ја играш на PS4. За таа цел ќе ти треба надворешен USB HDD на која ќе ја ставиш играта...
 13. corpz

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Да, може ова. Вака напиши ја адресата: Regenerator (како се викаш таму) Post Restante 1000 Skopje Macedonia и после ќе си одиш до Пошта 2 (кај железничката станица) и ќе се си прашуваш дали стигнал пост рестант на твое име.
 14. corpz

  Патување во шенген зоната

  Не е точно дека осигурувањето е задолжително.Слободно патувај и без.
 15. corpz

  Патување во шенген зоната

  Ништо не Ти треба. Само пасош и точка. Миљон пати минаФ граница од 2009-та наваму, во многу шенгенски држави, ниту еднаш ништо не ми побараа ниту ме прашуваа или малтретираа.
На врв Bottom