Recent Content by city park boy

 1. city park boy

  Аквариумски риби (општи дискусии)

  ПОМОШ!! Нешто страшно ми се случува во аквариумот.. 3 дена го оставив аквариумот во туѓи раце и ете ти одма проблем.. чувам 3 караси, 3 блек моли, 6 расбори, 2 тетри и една бета борец женка... денеска гледам на бетата цела задна перка и е изедена, ама очигледно не е од риби, цело време си живее...
 2. city park boy

  Аквариумски риби (општи дискусии)

  24/7 си работи филтерот, воопшто не го гасам, и додека е изгасена неонката рибите изгледаат среќно, само што ќе ја влучам се кријат, позади пумпа, по карпи и.т.н.
 3. city park boy

  Аквариумски риби (општи дискусии)

  Фала ти многу :D инаку големината на аквариумот е 30л, со внатрешна филтер пумпа 300л/ч растенија сеуште немам, само пластични украсни треви што ги продаваат во пет шоп а неонката ми е 15 в онаква што се става на фасонка.. инаку бела светлина дава, други ознаки на неа 6400К 50/60HZ.
 4. city park boy

  Аквариумски риби (општи дискусии)

  Ве молам за помош!! Формирав аквариум еве веќе 2 недели,и еве секој ден си додавам по некое рипче.. Неонки, Тетри еден чистач и неколку гупи ми се, се на се 15тина рипчиња, сите здрави живи фала богу. Проблемот е што додека светлото е угасено рипките ми се по живи се движат низ аквариум, пливаат...
 5. city park boy

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Ајде аирлија...падна и првата кај мене.... прва ама .... 400е :) таков е животот јбг! :facepalm:
 6. city park boy

  Нови возачки дозволи

  А смее и надвор од градов да се вози, на пример низ државава со потврдата?
 7. city park boy

  Нови возачки дозволи

  Положив за Б-категорија во четвртокот сеа у понеделник ке треба да одам да се сликам, и гледам нешто немале картички за правење возачки дозволи, и не интересира дали кога ке ја извадам таа потврда ќе можам да возам со неа, зошто не смееше да се вози со потврда, а сега бидеќи биле во застој...
 8. city park boy

  Фан Клуб : Фени Индустри

  Или сепак може да бидат само испрани пари, не зборам од инат ама тоа е реалноста во Македонскиот спорт
 9. city park boy

  Фан клуб: Работнички

  Калањ не ми изгледа како класичен центар според видео материјалите, повеќе ми личи на шутер мада уште не можеме да заклучуваме како игра под кош утре денот ке каже, размислувам оптимистички, па ке видиме...
 10. city park boy

  Анаболни стероиди и последици од нивното користење

  Вака сеа ... Пред една година се откажав од бодибилдинг а активно тренирав 3 години, станав звер со 90кг чиста мускулна маса а бев висок 1.75 не користев никаков вид на стероиди мојата колекција секогаш беше составена од Гејнерче некое Креатинче или така некој појак стимуланс ко на пример Horse...
 11. city park boy

  Фан клуб: Работнички

  Без бои, без обележја, утре сите сложно да застанеме како Македонски браќа за борба за татковината Утре 11:30 Плоштад и одиме на Кале!!!!
 12. city park boy

  Фан клуб: Работнички

  Sreken rodenden Grne So najgolemi zelbi da ni doneses sampionska titula ovaa godina!!! Sreken rodenden i po moznost titula so mzt :)) Sreken Rodenden Grne i titula godinava so nasiot MZT ;) ... Sreken Rodenden se najubavo i pehar ovaa sezona Grne srekjen rodenden, se najdobro i daj Boze...
 13. city park boy

  Фан клуб: Работнички

  Вака сеа, пишувам пост по којзнае колку време, како прво поздрав до нашите членови тука на форумов. Значи вака... Остај те ги мајмуниве нека си се палат гледате и сами дека патат од комплекси, малце им е нивната тема па напнуваат и на оваа Испаднете попаметни и баталете ги овие муабети кој...
 14. city park boy

  Фан клуб: Работнички

  Срѓан Божиќ официјално потпиша за Работнички а Гери игра одлично,али уште се опоравува така да очекувам за 2-3 кола да биде во топ форма.
 15. city park boy

  Фан клуб: Работнички

  Хахаха јас можам на тебе да ти се ИЗНАСМЕЈАМ идиот се договараат 10 на 10 и овие доаѓаат 70 души зашто се пички КОЈ Е РЕЗИЛ ТУКА!!!!?
На врв Bottom