Recent Content by Chris

 1. C

  Македонски претставници за Евросонг 2013 (Лозано и Есма Реџепова)

  Ова :) Ајде станете сите Роми :D
 2. C

  Потеклото на Албанците

  http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/236617/Tacijev-pradeda--pravoslavni-svestenik Tačijev pradeda - pravoslavni sveštenik? Цела историја е каша попара...
 3. C

  Конфликтот во Сирија

  Русија ја вооружи Сирија со Искендер ракети, како одговор на поставувањето на противракетниот систем Патриот во Турција. http://www.wnd.com/2012/12/russia-arms-syria-with-powerful-ballistic-missiles/ Борбите продолжуваат во Дамаск, каде што вооружените групи прогласија дека Меѓународниот...
 4. C

  Сепак државниот интерес на Србија е Косово да не биде дел од нејзината територија ?

  Курир имаше напишано нешто во врска со ова, иако не знам колку може да му се верува, сметајќи дека Курир е таблоид: http://www.kurir-info.rs/pretnja-do-2080-albanaca-ce-biti-vise-nego-srba-clanak-472672
 5. C

  Одлуката на Меѓународниот суд за правда по повод тужбата на Македонија против Грција (општа тема)

  Сега ние имаме право да ги прекинеме преговорите и да се водиме под уставно име?
 6. C

  Вук Драшковиќ: За 10-15 години поделба на Македонија

  Во право си :) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/53/Serbia_territorial_pretensions_sr.png
 7. C

  Плаќање за онлајн весници, да или не?

  Со ова мислење тотално се согласувам. Мене ми е доволно да отворам вебсајт од алфа, канал 5, или од сител за да се информирам што е ново. Ги отворам и кајгана и таратур, така да изборот е голем. Барем тие вебсајтови засекогаш ќе останат без плаќање и ќе бидат објективни. За плаќање не би плаќал...
 8. C

  Плаќање за онлајн весници, да или не?

  Мене ми се чини дека весниците ќе се обидат да станат таблоиди за публиката да плаќа за теми кој со кого се смувал, и ''екслузивни'' слики од турбофолк пејачки итн. Во Велика Британија таблоидите кои се од Њус Лимитед, од Руперт Мурдок се плаќаат, еден до неодамна Њус оф д ворлд, кој пред...
 9. C

  Плаќање за онлајн весници, да или не?

  Па во право си, кајгана, кирилица и таратур, лесно го победуваат Вест. Зарем нема на друг начин медиумите да добиваат пари на пример со рекламирање? На овој начин, ако воведат плаќање за печатените изданија, ќе изгубат многу. Никој нема интерес да плаќа, ќе се развие онлајн блогерството, а...
 10. C

  Плаќање за онлајн весници, да или не?

  По стапките на Руперт Мурдок од Њус Лимитед, некои Македонски весници ќе почнат да наплаќаат за да се читаат онлајн. Дали би платиле за тоа? Дали тие повеќе ќе изгубат него што добијат? Квалитетно новинарство? Би посетувале други сајтови за да се информирате (кајгана :love::), идивиди, сител...
 11. C

  Грчката опозиција гневна на турскиот премиер Ердоган

  Не знам, јас воопшто не му сум благодарен. Навистина немавме војна, ама тоа не значи дека немало никакви планови за конфликти, така да апсолутно нема причина да му бидам благодарен на Србија поради тоа што не сме имале војна.
 12. C

  Грчката опозиција гневна на турскиот премиер Ердоган

  Аххх, Србија и Грција, па кој друг му посакува лошо на Македонија, кога сакаа да се шират на наша сметка и да имаат заедничка граница...Значи првото видео е од некој Срболог, кој претпоставувам е Србин...
 13. C

  Грчката опозиција гневна на турскиот премиер Ердоган

  Секоја чест за Турците. Ич не ме интересира што мислат Јунанистанците...
 14. C

  Ердоган: Немаме никакво разбирање за Горна, Долна, Северна Македонија, тоа е неправедно

  Kako da ne. Bravo za Erdogan :) Vo pravo e koga veli deka nema nikakvo razbiranje za vestackiot ''spor'' poradi toa sto, da mu objasnuvas i na stranec sporot ke mu bide nerazbirliv...
 15. C

  Судири на Косово, има десетина ранети

  Според РТС, КФОР заробил неколку Руски новинари во северно Косово... Ова не оди на добро... Генерално сликата и за Србите и Албанците му е на прво место пушка в рака, така да исти се, баш исти.
На врв Bottom