canelane
Поени од реакции
5

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Почитуван!
    Прочитав на кајгана расправа за физичка делба на недвижен имот со република македонија и физичко лице сопственик на истата парцела. И јас имам ист проблем. Нивата е една парцела со два сопственика: татко ми со 700мк и република македонија со 400мк. сакам да прашам дали е можно преку судска постапка за физичка делба да барам од рм да ни ги додели тие 400мк со понуда на паричен надомест?
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom