Recent Content by Boro1918

 1. B

  Влада на РМ

  Леле главната придобивка на ЕУ стигна од да биде дека ќе тече мед и млеко до тоа дека ќе можеш да отидеш да работиш ( црнчиш) по Германија и Канада. А кажи ми кога ќе свирнат толку многу луѓе од тука и платите "'ќе се качат" што ќе ти вредат тие малку качени плати кога не можеш никој за ништо...
 2. B

  Влада на РМ

  Како да не, на ЕУ им е гајле каква е внатрешната ситуација овдека. Додека нашиве потпишуваат се што овие ќе им кажат. Додека течат парите од шверц и корупција. Додека странските "експерти" можат да поминат овдека одвреме на време за да исперат пари преку масивни хонарари, да се најадат, напијат...
 3. B

  Левица - Политичка партија

  Првиот мој аргумент контра тезата на Ефтов е што Апасиев е бар јас колку што знам, единтвениот политичар кој во државата го имам слушнато да кажe, и тука ептен ќе парафразирам "Oк не ви се допаѓаме направете ваши партии и од таму делувајте. Важно е само не прекинувајте со борба" и "Јас нема да...
 4. B

  Влада на РМ

  Продадениов одроден лудак е само кучето за лаење на Муртинецот во моментов. Слично како Тито Петковски и останата плејада на СДС играчи/полтрони. Мислам дека во моментов од СДС намирисаа крв кај ДУИ ( најверојатно имаат информации) околу Хашките процеси и можното приведување на Али Ахмети и ќе...
 5. B

  Влада на РМ

  Ова веќе не е прашање на измеќарство, овие се контролирани од странски служби. Нивново нема никаква логика веќе што го прават. Па не ни е на нас првпат да имаме предавничка или измеќарска влада, али овие буквално раздаваат се на сите страни без и да бараат нешто за возврат. Не се притиснати од...
 6. B

  Влада на РМ

  Зошто според закон на големи броеви, ако не една општина тогаш барем едно населено место/еден дел од населено место до сега ќе изникнеше каде што Албанците се мнозинство а да не изгледа како фавела од Рио ( со во одредени случаеви далеку полуксузни градби). Не е реално секое Албанско населено...
 7. B

  Левица - Политичка партија

  Да се здобиеш со контрола врз општините и да почнеш да се пресметуваш со локалната мафија е работа во која амбасадите имаат може најмалку влијание. Што можат амбсасадите да направат ако забранат изградба на нови згради во Аеродром и Карпош и почнат да им ги затвараат кафичите зошто не даваат...
 8. B

  Левица - Политичка партија

  Не би се кладел баш така. Јас бев убеден дека они веќе овие избори ќе имаат најмногу 35 пратеника али еве не каде сме. Помеѓу префрлени клиенти од ДПНЕ, коалиција со албански партии ( БЕСА, ДПА а зошто не па и ДУИ) во комбинација со масовни поткупи на малите етнички заедници и едната изборна...
 9. B

  Влада на РМ

  Да ова не се деси https://www.facebook.com/watch/?v=552586348250260. До кога со овие ефтини трикови на деморализација. Народот во овие 30 години излезе најмалку 10 пати во сериозни бројки и со сериозна желба за промени. 10/10 пати нивниот гнев и желба за промени беа изменаџирани од ДПНЕ и СДС...
 10. B

  ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  Не сум сигурен дали свесно одработуваат ДПНЕ повеќе да не биде никаков фактор, или се само толку неспособни. Овие следните избори дали ќе ги дочекаат воопшто како голема партија.
 11. B

  Влада на РМ

  Неверојатно е колку лесно еден трол може да ја киднапира дискусијата кај нас. Дискутирајте сега уште 100 страници со него за потеклото на народите. Потоа ако не префрлете се на некоја уште поконкретна дискусија како целта на животот и дали има нешто после смрта.
 12. B

  ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  Романски стил е кога тајните служби ќе сменат страни + руските полтрони ќе се согласат за промена на власт во замена за Амерички кредити. Прочитај малку подетално што се случувало со Чаушеску и на улиците во Романија во тие денови. Чаушеску бил само убиен како жртвено јагне и за да се смири...
 13. B

  Левица - Политичка партија

  Што е ова некој промотивен спот на Левица? Дека не знам со ова видео која им е таргет групата на гласачи кои би требале да ги разубедат да не гласаат за Левица.
 14. B

  Левица - Политичка партија

  Значи дефинитивно избори ќе има во март-април. Вакво активирање на целата мрежа на полтрони, ботови и "експерти" надвор од изборен период досега се нема случено. Пропагандата е на 120% пуштена. Да се асфалтираат улици, да се рушат дивоградби и да се апсат криминалци месец дена после составување...
 15. B

  Левица - Политичка партија

  Едно е да протестираш против Груевски, друго е да протестираш против Груевски како дел од група чија цел е да го донесе Заев на власт. На почетокот кога полтроните на СДС и невладините уште си ги немаа отворено картите е сосема разбирлива желбата за протест против таа веќе комплетно изгубена...
На врв Bottom