Boro1918's latest activity

 • B
  Boro1918 одговори на темата Влада на РМ.
  Леле главната придобивка на ЕУ стигна од да биде дека ќе тече мед и млеко до тоа дека ќе можеш да отидеш да работиш ( црнчиш) по...
 • B
  Boro1918 одговори на темата Влада на РМ.
  Како да не, на ЕУ им е гајле каква е внатрешната ситуација овдека. Додека нашиве потпишуваат се што овие ќе им кажат. Додека течат...
  • 1603186318202.png
 • B
  Boro1918 одговори на темата Левица - Политичка партија.
  Првиот мој аргумент контра тезата на Ефтов е што Апасиев е бар јас колку што знам, единтвениот политичар кој во државата го имам...
 • B
  Boro1918 реагираше на објавата на Centarski во темата Фан клуб - РК Вардар со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Пет гола од седум шута. Скоро иста статистика као Талевски. :kafence:
 • B
  Boro1918 одговори на темата Влада на РМ.
  Продадениов одроден лудак е само кучето за лаење на Муртинецот во моментов. Слично како Тито Петковски и останата плејада на СДС...
 • B
  Boro1918 одговори на темата Влада на РМ.
  Ова веќе не е прашање на измеќарство, овие се контролирани од странски служби. Нивново нема никаква логика веќе што го прават. Па не ни...
 • B
  Boro1918 реагираше на објавата на Klinton во темата Левица - Политичка партија со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Сте нашле па сте зашле Јаките министри од вмро и сдс до сега џам виткаа! Кој од кој понеписмен. Тој Миле Јанакиевски се расплакуваше...
 • B
  Boro1918 одговори на темата Влада на РМ.
  Зошто според закон на големи броеви, ако не една општина тогаш барем едно населено место/еден дел од населено место до сега ќе изникнеше...
 • B
  Boro1918 одговори на темата Левица - Политичка партија.
  Да се здобиеш со контрола врз општините и да почнеш да се пресметуваш со локалната мафија е работа во која амбасадите имаат може...
 • B
  Boro1918 одговори на темата Левица - Политичка партија.
  Не би се кладел баш така. Јас бев убеден дека они веќе овие избори ќе имаат најмногу 35 пратеника али еве не каде сме. Помеѓу префрлени...
 • B
  Boro1918 реагираше на објавата на Sasa Ilic во темата Левица - Политичка партија со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Се извинувам длабоко за оф топиков, ама мора една приказна да ви кажам. Си биле волк и магаре и шетале. И дошле на една ливада и волкот...
 • B
  Boro1918 одговори на темата Влада на РМ.
  Да ова не се деси https://www.facebook.com/watch/?v=552586348250260. До кога со овие ефтини трикови на деморализација. Народот во овие...
 • B
  https://www.facebook.com/417218685112996/posts/1727367754098076/ Кринџ алерт
 • B
  Не сум сигурен дали свесно одработуваат ДПНЕ повеќе да не биде никаков фактор, или се само толку неспособни. Овие следните избори дали...
 • B
  Boro1918 одговори на темата Влада на РМ.
  Неверојатно е колку лесно еден трол може да ја киднапира дискусијата кај нас. Дискутирајте сега уште 100 страници со него за потеклото...
На врв Bottom