Recent Content by BornToBeBianconero

 1. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Како беше она ? in SARRI we trust абе дечки ај шо имаме амеба тренер и играчкиот кадар ни е 30 + мора да се донеси малце младост во тимов ....џабе е сеа кој е или кој нее крив
 2. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Знајте шо потековте со овај сари преку таквото да речам немат никаков напредок од него ама нејсе ... ке видиме како ке се покажат во продолжение на сезонава
 3. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Да сезоната мора да се доигра ама ме мачи едно како ќе биде трансфер периодов пошо сезонава се игра и други национални првества се игрет ? нешто налик на зимски преоден рок ?
 4. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Grazie per tutto Mitra Matri можеби никогаш не беше класа напаѓач али секогаш даваше макс!!
 5. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  https://www.youtube.com/watch?v=hw8c0OsynFg само колку ми фали нашиот јуве!!! одамна немам пишано на групава али според последните офциални информации на 4 ти мај се враќет со тренинзии инфивидуално а на 18 ти мај групен се шушка дека на 1 или 2 јуни би продолжила сезоната
 6. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  има нешто најави за кога би можела да продолжи сериа а или не ?
 7. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  i use podobro so ne iskesiraa za nego so ke nie ? samo da pravi razdor niz timot preku takvoto od takvi tipcina
 8. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Мислам дека со паметот ака Балотели така да незнам мн почна да ги зема потезите што ги имаше истоимениот играч викам ај оваа година нека му се даде шанса ама незнам
 9. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Според мене непотребен трансфер едино ако Кедира го напушти Јуве
 10. BornToBeBianconero

  Game of Thrones

  imav nekoj ne predvideni raboti ne ni pocnav da ja gledam
 11. BornToBeBianconero

  Game of Thrones

  здраво на сите одамна се спремам да ја гледам серијава ама се нешто ми искрснува ги спуштам моментално сезона по сезона дали ке вреди да се гледа или губење на време или според вкус ?? баш сум љубител на вакви средновековни приказни. некој да ме посоветува со нешто
 12. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  На крај од ланска сезона кажав за изминатово лето челниците на Јуве морааа да направат малце поголема реконструкција на тимот веќе беше неминовно и за тоа тоа дека имаа голема работа раководните лица и точно имаа ипак мислам дека ова со Марота беше, едно големо недоразбирање кој цехот го прати...
 13. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Кансело кое играчиште !!!!
 14. BornToBeBianconero

  UEFA Champions League 2018/19

  нема или стрим или макс тв да ставиш
 15. BornToBeBianconero

  Фан Клуб: Јувентус

  Јас мислам дека од повредата се знаеше дека еден ден ке се деси ова .. едно друго се знаеше дека е малце со закашкани односи со Алегри бар така мислам јас и една од причините е то но за разлика од ЕЛ ПРИНЧИПИНО што никогаш не се бунеше ни за поголема плата сам го водеше менаџерсвото...
На врв Bottom