Recent Content by Boom Shaka Lakka

 1. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Јувентус

  @Mondonico никад :backa:
 2. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Интер

  Точно е ова, ја потврди информацијата македонец од село Долно Ѓуѓанце, кој отишол да крои лозје у Лана и во крантин е две недели во Италија, инфо од прва рука:backa:
 3. Boom Shaka Lakka

  "Заборавени" играчи

  Да не ти е стара мапата??:pos: После ти мош си престанал да гледаш Сериа А или па тогаш Телма престана да ги откупува правата за пренос на Сериа :D , пошо Милито по двата гола на Баерн играше за Интер уште 3 сезони и даде преку 40 гола:icon_lol:
 4. Boom Shaka Lakka

  UEFA Champions League [2019/20]

  Оваа багра, со вакво понашање никад нема да освојат ЛШ
 5. Boom Shaka Lakka

  UEFA Europa League

  Рома одби да игра со Севиља во последен момент и тоа е официјално.
 6. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Стопирани се сите летови од Италија кон Шпанија, во последен момент се чека одобрување за посебен лет во 14:30 часот, можно е да не се одигра утакмицата ради овој проблем 1583925806 Испадна и нова вест, дека со авион ќе се оди до Португалија, а потоа со воз. Али испадна и одредена шекулација...
 7. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Корона вирусот влијае и на продажбата на Рома, од Фриедкин групацијата изјавиле дека по заедничка одлука со Палота решиле моментално да ги прекинат преговорите. Тоа се должило на одлуката во саботата/неделата да биде прекинато првенатвото. Кажале дека настаната ситуација ќе влијаела на вредноста...
 8. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Добро, лошо се изразив, можеби требаше да кажам "творец на голот" :D или јебем ли го како. Битно ја зеде топката од центар, помина 3 играчи, шутираше Перуци едвај одбрани, а Монтела го собра отпадокот, ете види на видото од 02:00 до 02:15
 9. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Да продолжам со фан фактите и рубриката "nobody cares", нели да не биде корона вирусот и јуве арамиите :P главни теми за муабет :icon_mrgr: На денешен ден, пред точно 18 години, се одигра Римското Дерби, каде Рома имаше спектакуларна победа од 5-1, една од највисоките во овие меѓусебни...
 10. Boom Shaka Lakka

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Да прашам, Баерн е прекината во 79та минута, за кладилница дали овој резултат ќе се важи 0-6 или ќе се множи со 1 коефициент утакмицата ?? Нема да се доигрува оти е прекината после 67минута
 11. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Само Рома ќе игра, ќе се мести 2 у 1:kafence:
 12. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Ауу не е можноо, ако дадат 15-20мил одма нека и го дадат, па и 10мил, само да не го гледам, незнам што видоа во Кристанте трактористот
 13. Boom Shaka Lakka

  UEFA Europa League

  1582189038 @Stefan-kobe педерче пиши нешто бар ти:unsure: Или неможеш да најдеш wi-fi у Разград:D
 14. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Значи по муабетите сватив дека да не беше новото правило за пенал по играње со рака Интер ќе беше 2-3 бода пред Јувентус:misticen:
 15. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  За пад у неговата игра збори, дека со тек на времето се послаб и послаб
На врв Bottom