Beric Dondarrion
Член од:
14 август 2006
Мислења:
22.873
Допаѓања:
27.207
Поени од трофеи:
205
Локација:
Riverlands
Професија:
Lord

Сподели преку:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven, од Riverlands

. 12 јануари 2012

  1. Sussaro
   Sussaro
   Среќен роденден!
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    хах, ме изненади. Фала, да си здрав и жив!
    13 јули 2018 во 11:35
  2. taurusboy
   taurusboy
   Mozes li da mi pises itno e!
  3. RATM
   RATM
   А ти, не провали дека sesalamalku? :))

   Поштовам добар, мал фудбал голман, во суштина...
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Нема бре. Никој неќе да брани. Барем така беше порано. Чак и со оноа голман да не плаќа, пак никој неќеше да брани. А ја немав намера никад да бранам и мењање на гол не ми се свиѓаше.
    5 декември 2017
    На RATM му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Scirea
   Scirea
   Ама ќе се караме јас и ти :)
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Нема. Се заебавам.Имам ја доста пријатели што се епетн Јувентини. Идат по Италии, на утакмици, едниот сега мислам дека е председател на вашата секта тука у Македонија.
    16 октомври 2017
    На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Patience
   Patience
   Не стана да играш на сопствената свадба?
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Не. Ниту играв на следната, кај што бев кум. Не играм ја на свадби.
    4 февруари 2017
    На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hurin
   Hurin
   те имаше на HBO :D
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Наместо тоа, у план им беше да стават уште една Тирион/Мисандеи/СивЦрв стенд ап сцена, али некој им рекол дека претеруваат, па ме викнаа.
    13 јуни 2016
   2. Hurin
    Hurin
    незнам јас гледа со голема надеж во овие работи.
    чим вака ја серат серијата сигурен сум дека книгите ќе бидат се подобри и подобри.
    13 јуни 2016
  7. Daedalus
  8. Raziel
   Raziel
   Гоблине, напусти село. <3
   Колку совршено.
   1. Beric Dondarrion
    3 јануари 2016
  9. Daedalus
   Daedalus
   1. На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
  10. wot
   wot
   bb ne si gledal?
   1. wot
    wot
    breaking bad
    1 април 2015
   2. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Да, почнав, како што кажав у постот ("тој у жутото шо праи дрога"), али не ми се свиѓаше. Ме нервираше ликот, а и споро ми беше. Глеав две три само.
    Се глеа дека е добра серија, нема збор, али мене не ми беше нешто баш.
    1 април 2015
   3. wot
    wot
    da, posle otvara.. ali vredi, isto ko so vikaat za got beaj be tamu zmajevi ke gledam zombinja.. a nema veza nali
    2 април 2015
  11. THE_CHOSEN_ONE
   THE_CHOSEN_ONE
   Кој ти беше претходниот псевдоним?
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Стисни у Информации, ги имам ставено сите предходни, повеќе се.
    17 јануари 2015
  12. Божино
   Божино
   Политика њет, dude, you know. :)
  13. парва
   парва
   Сакаш да се сложиш сс мене дека србизам е голем проблем у Куманоо или па саркастично га викаш тој као демек тој е мал проблем, имате ви други поголеми
   Доизјасни се : D
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. парва
    парва
    Да ги ебу сфе!
    14 октомври 2014
   3. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Ми личи дека не е сеа така страшен овој проблем. 90-ти многу помасовно беше.
    14 октомври 2014
   4. парва
    парва
    Tk живесфа у Ране филм, мафијаши нако демек. Абе и ск е веруј ми, еве глеам још од мали деца ск се труеф сс србизам и навивање за сфе што е србско, криви су овија нови родители што имаф од 30 до 40 године, на кои још ги делуе југоносталгија.
    14 октомври 2014
  14. Hip.Hop_MKD
   Hip.Hop_MKD
   Јас тебе би ти дал да направиш армија против терористиве. Жими се најмило.
  15. blue ladybug
   blue ladybug
   Beric, te zamoluvam da ne citiras i da ne pocnuvas muabeti vo Draga Kajgana. Temata ne e za muabetenje, tuku doaga nesto kako kratok licen dnevnik na clenovite. No sigurna sum oti go znaes toa. Voedno i te predupreduvam, oti sekoj tvoj nareden takov post vo temata ke ti donese kazneni poeni. Fala ti na vnimanie. Pozdrav. :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Локација:
  Riverlands
  Професија:
  Lord
  former Hello Kitty, former Björn, former ~>}VOJVODATA~~LAVOT{<~, former Joey-Jojo Jr. Shabadoo, former Evil Betty, former Туризам и патувања, former 1307.

  Потпис

  Lord Beric Dondarrion is young, handsome and popular, known for his valor, steadfastness and reliability.