Beric Dondarrion
Член од:
14 август 2006
Мислења:
26.102
Допаѓања:
30.778
Поени од трофеи:
205
Локација:
Riverlands
Професија:
Lord

Сподели преку:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven, од Riverlands

. 12 јануари 2012

  1. Darling
   Darling
   Dzabe go citiras plebot
  2. Darling
   Darling
   Ja i ti samo za GOT se soglasuvame. I toa e napredok.
   1. На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Aбе не знам зашто ми личи дека за политика да речеме, има некоја субјективност, разбирам разидувања, нијанси и сл., ама овде у GoT ми личи некако црно на бело, не сфаќам како може некој да се буни затоа што неќам да ме праат будала и плус да ми вика остајте не нас...ко ја да ги спречувам да бидат будалетинки.
    13 мај 2019
    На Darling му/ѝ се допаѓа ова.
   3. Darling
    Darling
    1. Zatoa sho nemaat procitano fantasy kniga, i ne znaat deka ako e magija ne znaci deka treba sekakvi gluposti da se izdzvakaat.
    2. Zatoa sto ja nemaat procitano ASOAIF.
    3. Geek kulturata od koga premina vo mainstream (GOT, MCU) ja sledat luge koi moraat so sila da ja sakaat zatoa sho generalnoto mislenje e deka e najaka serija na sfett, za da se vklopat u drustvo.
    4. Zatoa sho imaat los vkus.
    13 мај 2019
  3. Krk1
   Krk1
   Фала за препораката за Trailer Park Boys, одамна немам гледано појака серија.
   1. На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Многу лесно можеш да се приврзеш кон ликовите.
    22 декември 2018
    На Krk1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. callejón de la muerte
   callejón de la muerte
   Не ти е непријатно да откриваш на форум детали од личен живот? Mислам на ова што беше за резервен офицер муабетот, не знам колку е добро тоа, ама во ред, секој си има своја перспектива :) Не за друго ќе прочита некој како мкд-владе или сличен морон и ќе те замара и ќе извртува.
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Скроз си у право за ова. Немам некој објективен изговор, за тоа зошто така пишав, освен можеби егото, кое скоро секогаш го надвладува рационалното однесување.
    14 септември 2018
  5. bad boy 20
   bad boy 20
   sum te potcenil, nisto strasno.
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    nema frka
    12 август 2018
  6. bad boy 20
   bad boy 20
   kolku god imas?15?
   1. Beric Dondarrion
    12 август 2018
  7. k0k014
   k0k014
   Лижеш гз да не се предомислат за референдумот а?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. k0k014
    k0k014
    Паметен човек си ќе ти текне.Чудо треба да се случи да не ти текне.
    31 јули 2018
   3. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    детенце, ги имаш измешано лончињата
    ако, ќе пораснеш, има време
    31 јули 2018
    На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
   4. k0k014
    k0k014
    Абе таман си е.Сепак Искра е клуб на народот.
    31 јули 2018
  8. dobramuzika
   dobramuzika
   еј, здраво, дали си колекционер на стрипови? или можеби продаваш стрипови? :D
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Имав премногу стрипови. Денес не толку многу, само неколку групи стрипови. Ги имав сите Марти Мистерии и Дилан Догови, па ги продадов, па пак ги собрав скоро сите ММ (српските и хрватските изданија од почеток).
    22 јули 2018
    На dobramuzika му/ѝ се допаѓа ова.
   2. dobramuzika
    dobramuzika
    wow :) секоја чест, btw ако знаеш од каде можат да се набават ефтини изданија во мкд на стрипови сподели :) поздрав.
    22 јули 2018
    На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sussaro
   Sussaro
   Среќен роденден!
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    хах, ме изненади. Фала, да си здрав и жив!
    13 јули 2018
  10. taurusboy
   taurusboy
   Mozes li da mi pises itno e!
  11. RATM
   RATM
   А ти, не провали дека sesalamalku? :))

   Поштовам добар, мал фудбал голман, во суштина...
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Нема бре. Никој неќе да брани. Барем така беше порано. Чак и со оноа голман да не плаќа, пак никој неќеше да брани. А ја немав намера никад да бранам и мењање на гол не ми се свиѓаше.
    5 декември 2017
    На RATM му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Scirea
   Scirea
   Ама ќе се караме јас и ти :)
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Нема. Се заебавам.Имам ја доста пријатели што се епетн Јувентини. Идат по Италии, на утакмици, едниот сега мислам дека е председател на вашата секта тука у Македонија.
    16 октомври 2017
    На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Patience
   Patience
   Не стана да играш на сопствената свадба?
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Не. Ниту играв на следната, кај што бев кум. Не играм ја на свадби.
    4 февруари 2017
    На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hurin
   Hurin
   те имаше на HBO :D
   1. Beric Dondarrion
    Beric Dondarrion
    Наместо тоа, у план им беше да стават уште една Тирион/Мисандеи/СивЦрв стенд ап сцена, али некој им рекол дека претеруваат, па ме викнаа.
    13 јуни 2016
   2. Hurin
    Hurin
    незнам јас гледа со голема надеж во овие работи.
    чим вака ја серат серијата сигурен сум дека книгите ќе бидат се подобри и подобри.
    13 јуни 2016
  15. Daedalus
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Локација:
  Riverlands
  Професија:
  Lord
  former Hello Kitty, former Björn, former ~>}VOJVODATA~~LAVOT{<~, former Joey-Jojo Jr. Shabadoo, former Evil Betty, former Туризам и патувања, former 1307.

  Потпис

  Lord Beric Dondarrion is young, handsome and popular, known for his valor, steadfastness and reliability.