Recent Content by avkovic

 1. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Нема пренос на ск?
 2. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Па само од адидас ќе се -30 % за неиграње 2 сезони по ред во ЛШ
 3. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  До кај се кредитите на Де геа, уште колку има?
 4. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Тој месец беше само инат на играчите против мурињо и ништо друго. Јас не можам да разберам како 4ца тренери не успеаја да воведат ред во тимот и да им држи мотивацијата
 5. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Значи по тебе ако губиш 2-0 треба да се откажеш уште во 20та минута? Побитни за играње?! Не знаев дека 1/4 ЛШ е небитна утакмица...
 6. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Не знам како ви се прават математики за 4то место, кога играме со евертон во гости, сити и челзи дома. Управа, тренер и играчи не знаат кај тераат, ова денес беше срам за клубот, на 3-0 ти да си седиш на твоја половина да ги гледаш како си подаваат ц ц ц ц ц
 7. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Мојс врати се, се ти е простено
 8. avkovic

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Вчера нашиве си играа според своите можности, едино странците малце потфрлија. Приморска вчера играше ТОП кошарка, со добра 5-ка не знам кај ќе им беше крајот. Преку 60 % за 3ка имаа, нашиве мизерни 4/21 ако не се лажам... За денес очекувам по борбен пристап и полоша шутерска вечер за Приморска...
 9. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Од старт утнаа со двајца офанзивни во средина (фред и погба), и со што заслужи матич недолечен да игра пред мектоминеј? Исто, веќе неколку утакмици рашфорд не е тој тој, мада он е едини што нема паузирано и можно е да влече повреда
 10. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  https://www.youtube.com/watch?v=0Beu1hfHkRU&fbclid=IwAR21cdsjA-A-w3ab7n8E1GuywM3uC6w4vl3ZUO9i0joJ3QAKGgRrsDYte0I ајде малце еуфорија :cool:
 11. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  На ваква игра на Рашфорд и Погба, дека Салах го избраа за играч на месецот ?!?!
 12. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Сега место тренер нека назначат СОВЕТ од Гигс, Сколс, Невил и Кин :icon_mrgr: Шала на страна, кој би сакале вие да биде иден тренер? Јас сум за Покетино
 13. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ваков очаен фудбал ни во наша лига нема! ШАХ
 14. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  "Загубивме, тоа е фудбалот, тоа е животот… Утре е нов ден, среќен сум што сите фудбалери се тажни и не го кријат тоа. Немаме време за драми бидејќи веќе во сабота не очекува важен натпревар. Сум седел два пати на овој стол. Како тренер на Порто, Јунајтед елиминиран, како тренер на Реал Мадрид...
 15. avkovic

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Деструктивната средина до 60 мин имаше ок резултат, со неколку шанси за нас и 0 за нив. Не изгубивме првата утакмица па да мораше да се отвориме толку. И јас сакам да ги гледам јунајтед како порано со брза и течна игра, поради тоа и сум ги засакал пред 20тина години, ама со канцеров на клупа...
На врв Bottom