Recent Content by AlaNF0rD

 1. AlaNF0rD

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Дизајнот и изработката се прекрасни, според спецификации комотно се такмичи со S20 ultra, но real world use ќе мораме да почекаме да почне да се користи. Факт е дека поради 5Г сите нови телефони ќе бидат малку поскапи, Не сум сигурен само за камерата некако во заден план е ставена но доколку...
 2. AlaNF0rD

  Сакам да знам!

  Каде се продаваат protective suits за една употреба на големо? 1588080584
 3. AlaNF0rD

  Коронавирус (COVID-19)

  Каде се продаваат protective suits за една употреба?
 4. AlaNF0rD

  Коронавирус (COVID-19)

  :love: :aplauz:
 5. AlaNF0rD

  Коронавирус (COVID-19)

  Едвај чекам да излезе некој утре на прес и да каже дека нема да е локдаун викендот :D :love:
 6. AlaNF0rD

  Какви патики носите?

  Најново
 7. AlaNF0rD

  Коронавирус (COVID-19)

  Па ок де, 14 дена карантин е ради безбедноста на граѓаните. Знаеш дека 14+14 нема никаде во светот? Дојде ред и ние да измислиме нешто ново. :) Многу е нелогично тие што имале директен контакт со заболен да бидат во самоизолација пократок период од тие што пристигнале од странство. П. С не...
 8. AlaNF0rD

  Коронавирус (COVID-19)

  Абе протокол е 15 дена, а не 30 како што ми се налага сега. Значи тие што имале директен контакт со заболени имат 15 дена самоизолација, а тие што пристигнале од странство и НЕМАЛЕ (свесно) контакт со заболен имат 30 дена карантин+самоизолација?? Што да не е поинаков вирусот во странство?
 9. AlaNF0rD

  Коронавирус (COVID-19)

  На работа на пример? До парк, или каде и да посакам во дозволеното време? Ова е жива глупост - 15 дена во државен карантин па уште 15 дома? Зошто да ми ја ограничуват слободата дополнително?
 10. AlaNF0rD

  Коронавирус (COVID-19)

  А каква е таа глупост, луѓето од дијаспора што пристигнаа со хуманитарните летови освен државниот карантин при пристигање - 14 дена треба + домашна изолација уште 14 дена?
 11. AlaNF0rD

  Македонска берза

  Може не е соодветното место за ова, но има ли некој помислено на девалвација во вакви кризни моменти? Некако долго време според мене денарот е на иста (не)реална вредност, некој поупатен да сподели како ова функционира и дали постои веројатност да се случи слично сценарио од Србија пред 10-12...
 12. AlaNF0rD

  Кладилница (Генерална дискусија)

  За Вардар или Мотор :D Незнам тие каков тим имаат, али според нашиот има и те како вредност 3.1 коеф за 2ка.
 13. AlaNF0rD

  Кладилница (Генерална дискусија)

  И според тебе, кој е реален коефициент?
На врв Bottom