Recent Content by ada

 1. ada

  Отворен повик од Студент ФМ 92.9

  Ако сте студент веројатно знаете дека Студент FM 92.9 - Универзитетско радио, e радио станица во состав на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје. Она што веројатно не го знаете е дека радио станицата има потреба од “тазе“ луѓе :). Па, ако сте заинтересирани, читнете го ова: И...
 2. ada

  Кајгана меана (25+)

  Луѓе кажувајте локицја !!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *вака веќе делува сериозно драматично и ја нагласува итноста* *упс забораив caps lock* CAPS LOCK
 3. ada

  Кајгана меана (25+)

  Јас. Доаѓам.
 4. ada

  Драга Кајгана

  Шо да ти кажам, шо да те лажам, не ми фалиш, не ти фалам. Али, затоа се друго си има доволно. Пловам ко Колумбо, али везе си неам кај ми е Америка. Ипак е добро. Многу добро. И секоја реченица ја пишувам у нов ред. Затоа што делува поетски. Оваа прилика ја користам и да ги поздравам сите...
 5. ada

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Беше доволно маж за да плачеш со мене на Hachi :wub:
 6. ada

  Потрошувачот е секогаш во криво

  “Муштеријата никогаш не греши“, рече познатиот француски хотелиер Цезар Риц во 19-от век, а тој слоган потоа се прошири низ корпоративна Америка и пазарното општество кон кое ние во Македонија се стремиме, и стремиме, и стремиме, ама никако да го достигнеме. Но, на страна нашите Прометејски...
 7. ada

  АЛАРМ за природата во Љубаниште, Охрид од 25-27.06.2010

  Кајгана ве води на "Аларм за природата" Кајгана во соработка Литиум Рекордс ќе подари по две карти на двајца среќлии кои точно ќе одговорат на неколку прашања. Кои се прашањата и каде треба да ги пратите одговорите, ѕирнете тука. Ајде, ви држам среќа за влезниците, а добро журкање во...
 8. ada

  Очајот на македонската љубовна сцена

  Ова не е ексклузивно македонска ситуација, туку глобален тренд кој кај нас каснеше поради претходното општествено уредување во кое поминавме 4 децении. Капитализмот, драг Сусаро, капитализмот го прави тоа. Од меѓучовечкото оттуѓувње, до моралниот релативизам и “индивидуална слобода“ кои се...
 9. ada

  Психолошки тестови

  Поради тоа што недостасуваат некои резултати за тестовите на темава, привремено (т.е не повеќе од еден ден) ќе биде затворена. Се извинувам на сите оние кои досега чекаа за резултати и ветувам дека ќе надоместиме со друг, подобар тест
 10. ada

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Ти си...ти си како празничните ручеци на баба ми. И не е ова некоја болна фиксација. Не. Само ти си топло, вкусно, познато, а возбудливо, смирувачко и едноставно парче животна енергија кое кога го вкусувам ми ги пали сијаличките на новогодишната елка во главата. И се станува празник. Те...
 11. ada

  Драга Кајгана

  Еј, ама чудно се осеќам сега кога пак те експлоатирам. Од последното мое злоставување јас сум...oh my...некој си таму апдејт. Да, еден куп големи и опипливи промени, не само контемплативни бладања. Ама најважно тој е тука, а јас се гледам во него. Ме обвива како розева шеќерна волна во...
 12. ada

  Драга Кајгана

  Еј, Го сакам најдобро што знам, се надевам дека и тој ме сака така. Се борам како знам, се надевам дека не сум на погрешната страна. Одам упорно, се надевам не во неповрат. Учествувам во такви убавини и таков мрак истовремено и не ми е јасно како може тие екстреми така да...
 13. ada

  Упатство за fuck buddies

  Мастурбирањето е исто ефективно :) Сексот никад не е само телесен нагон. И у учебниците по психологија се учи ко комплексен/комбиниран инстинкт у кој секогаш емоциите и сликата за себе има удел. Не може да го изедначиш со јадење или спиење на пример. Но, како и да е, неам намера да...
 14. ada

  Упатство за fuck buddies

  Универзален совет - Немајте fuck buddies...И не ради некој морал, небесно врховно битие или што и да е што обично “модерните“ особи го поистоветуваат со ствари кои не се морално релативизирање. Туку затоа што еден увек завршува изeбaн (and not in a good way) а она шо финално го добивате и...
 15. ada

  Изневерени или оставени?

  Ох мајко колку празни муабети. Уствари 90% од нештата за кои збориме се празни. Исто е. Боли до у пм. Се додека не сфатиме дека љубовта не може да се одземе и повреди. Дека секогаш ја имаме зошто е во нас и од нас. Другите се само проекција на нашето јас, на она што сакаме да бидеме.
На врв Bottom