Recent Content by acealek88

 1. A

  Проституција и јавни куќи во Македонија

  Една моја пријателка има фирма па оваа за неа промовирасе производи. Така ја запознав
 2. A

  Проституција и јавни куќи во Македонија

  Да, јас ја знам, тешка курветина е. А зошто? а од каде ја знаеш ти друже? :)
 3. A

  Препорачајте лаптоп според следниве потреби

  не се согласувам баш , некаде од 23 до 30000 има навистина добри конфуграции за тие пари , најчесто се асус
 4. A

  Препорачајте лаптоп според следниве потреби

  Според тоа што го прочитав горе , дефинитивно земај асус , не се мисли. Со Асус највеќе добиваш според сооднос цена/квалитет
 5. A

  Барам / Имам потреба од...

  Ми треба некој да изработи и дизајнира едноставна веб страна за листање на продукти, но со можост да се надогради понатаму. Заинтересираните нека пишат ПП
 6. A

  Европско првенство за мажи - Данска 2014 | Франција шампион! |

  Тоа е Instrument Landing System или скретно ILS Кај нас има ILS CAT I (категорија 1), тоа значи дозволено слетување до видливост од 400 метри, секогаш кога биделивоста ќе биде помала од 550 метри аеродромот е затворен за слетување, но не и за полетување. На сите современи аеродроми , каков што е...
 7. A

  Помош: Општи прашања, совети, трикови..

  рачно ќе треба да си ја направиш , но сигурен сум дека firewall-ot што го имаат ќе те препознае дека користиш скрипта
 8. A

  Илина Арсова стана првата Македонка на врвот на Монт Еверест

  Грешка си, по локално време е. Се тргнува по околу 22:00 или 23:00 часот од последниот камп до врвот. И се стигнува околу 7 - 8 сабајле. Они тргнале можеби малце порано и премногу брзо стигнале до врвот. Сето можеби е направено да се избегне поголема гужва која што секогаш се создава од...
 9. A

  Иницијатива за создавање на сајт за онлајн филмови

  Почни со VPS cloud сервер за да можеш лесно да скалираш после тоа , ама без 30тина долари месечно не поминуваш
 10. A

  Иницијатива за создавање на сајт за онлајн филмови

  А како планираш да заработуваш , каков модел на заработка ќе имаш ?
 11. A

  Како да направам Redirect Link (Помош)

  Зависи на која платформа програмираш , најпрост пример ти е со javascript windows.location="adresa na stranata" на пример: <script type="text/javascript"> window.location = "http://www.google.com/" </script> Vo .нет имаш Responce.Redirect("адреса");
 12. A

  Како да направам Redirect Link (Помош)

  Сакаш одма да прави редирект или да има линк за редирект ?
 13. A

  Питон долг 3 метри скриен под крилото/моторот

  Qantas важи за една од најбезбедните авио компании
 14. A

  Зошто дозволуваме да манипулираат со нас?

  За жал многу луѓе веруваат
На врв Bottom