Recent Content by џаџе

 1. џаџе

  Промена на лична карта

  Ти се пријави на адреса кај роднина или си под кирија и како би изгледала таа изјава/согласност? Мене денес ми кажаја дека ако не ми се блиски роднини(татко/брат/мајка/син) морам да имам договор за закуп. А на договорот за закуп морам да внесам цена, што фактички потоа треба да пријавам данок.
 2. џаџе

  Промена на лична карта

  Фала за информација. Значи можи таа согласност да биди од било кого, роднина или пријател? Немора да биде живеалиштето во моја сопственост или да имам договор за закуп дека седам под кирија?
 3. џаџе

  Промена на лична карта

  Сакам да извршам промена на лична карта. Досегашната ми е на прилепска адреса и истекува за 2 месеци. Сакам да извадам лична карта со адреса во Скопје, поточно Карпош. Знам дека ми се потребни документ на одјава од Прилеп, молба и барање за лична карта и имотен лист. Е сега прашањето ми е, каде...
 4. џаџе

  Веб дизајн, ваши страни

  http://dojki.mk, http://dzadze.tk
 5. џаџе

  Превоз до Минхен

  Mi treba nesto najeftino, bezrazlika dali e avtobus, ke imam bajagi bagaz.. zatoa preporacuvam avtobus.
 6. џаџе

  Превоз до Минхен

  Дечки, кој има предходно патувано до Минхен, ако можи да напиши како е најефтино да се патува, било дали е агенција или слично.
 7. џаџе

  Work and travel USA

  decki, za smestuvanje nekoj da posoci nesto.. vo minhen ako ima predhodno iskustvo ?
 8. џаџе

  Што се суканиците?

  Дечки, да не знае некој каде можам да купам додатоци за суканиците.. како овие на пример: http://0.mk/fb6f3
На врв Bottom