Recent Content by курајбер

 1. К

  Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  Ај да нагаѓаме која група граѓани од која опција не сака да гласа, па мора да ја плашиме вака со Баба Рога.
 2. К

  СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

  Пак ли е алармантно кажи ми или се трпи.
 3. К

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Владината истражувачка новинарка по нарачка дава сосема очекуван одговор за курва од нејзин профил. Нормално дека нема да наведе причини како американски притисок за избори и едно распашано племе.
 4. К

  СДСМ - Политичка партија

  Добро, дали озбилно овие лудаци имаат рекламен спот во кој еден по еден ( Рада, Заев, Филипче) евоцираат спомени од Корона кризата која ја ставаат во минато време и како воени ветерани ги опишуваат добиените битки . :icon_lol: :icon_lol:
 5. К

  Premier League - Season 2019/2020

  Резон на мал клуб и лоша организација, мислеа дека некако ќе добија на appeal и ќе устоличат како озбилен клуб ако донесат познат тренер, не зедоа во обзир дека тој тренер е зависен од скапи трансфери и дека ѕвездата му се гаси уште од поодамна. Не беше Мурињо ништо што не можеа да го донесат...
 6. К

  Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  АНКЕТА НА АМЕРИКАНСКИОТ НДИ: СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ со разлика од 3,6 отсто! Не невлегувам дали е вистина ова или не, ни дали е измислена ни дали е штелувана, не е тоа важно, ова го постирам чисто да се посмееме уште еднаш на тоа кому ВМРО довери уредничка функција (или директорска) во...
 7. К

  Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  Он чекаше советници по финансии од Германија, од кабинетот на Меркел, што требаше со Заев заедно да ја дигнат економијата.... и дојдоа и ја дигнаа луѓето, што јес - јес
 8. К

  Фан клуб: Милан

  Ќе усреќиме некого со Пакета, тоа знам сигурно. Има фудбал во дечково, штета што не се поклопуваат коцките.
 9. К

  Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  ехахеаа ејјј се неам насмеано вака не знам од кога. Од што е сељак е цар дури, маме му ебам брливо и на него и на таа жена му курвата што го тепа со тенџериња. Фали да има емисија пак. хехахеа прчови, овни, вепри и вика :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 10. К

  Левица - Политичка партија

  Најсилно оружје му е дебатирањето и СДС елегантно му дадоа соговорник по мерка, т.е му го дадоа дворскиот шут, ама пусто нарцисоидно растројство не прашува на кого ќе се правиш паметен.
 11. К

  Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  При создавање на оваа перцепција многу одиграа минатите избори кога СДС тепаше во тие средини и почнаа да се кажуваат басни од типот “ еве албанците гласаат за живот'' кога уствари, на секој што разбира малку од малку му беше јасно дека тие села беа купени од селските гавази/команданти, кои ДУИ...
 12. К

  Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  Ако не го купат од Али ќе го купат од Села, ако не од Села, ќе го купат од Биљал и Мендух. Производот што им се продава на нив е ист, а продавачите им работат заедно. Овие сулудни барања не се нешто што партиите им ги сервираат апанзас, па они као мора да прифатат, они само рефлектираат тоа што...
 13. К

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Немој така, сепак е он еким и нормално е ние тука да се подмочуваме на тоа што он кажува дека 24 саата работи за нашето здравје. Ти знаеш ли која штета би било ако баш он се напизди и отиде во Германија.... кај што нема да има телефон за да тртомуди по цел ден, ама сепак, ние од такво нешто нема...
 14. К

  ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  Таа фаза со националните и меѓуетничките прашања за стратешките партнери е завршена и таа реторика ќе се слуша се помалце и од се понебитни политичари. Сега за нив сме во фаза во која необременти од тие прашања ние градиме институции и систем и се правиме дека баш немањето контрола од страна на...
 15. К

  ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  Затоа што немаше воопшто да дочекаат избори ако планираа да тргнат со тие муабети. Они со пасивноста си го платија правото да постојат на сценава , ама до тука е. Победата не им е со ништо гарантирана, што може да се примети по некои мали , ама сепак интересни епизоди во кои СДС им хара и дели...
На врв Bottom