Recent Content by Фонтанероси К-3

 1. Фонтанероси К-3

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Мое некое гледиште на работите не мора да значи дека е точно. Новиве разлабавени мерки се чиста глупост нема поента повеќе од ова и целиот свет се отвара. Верувам дека токму ради празникот и ги донесоа тие 14 дена плус. Мислам дека ако сега не го донесат а некој погоре спомна дека Мека е...
 2. Фонтанероси К-3

  Коронавирус (COVID-19)

  Викендици,викендици,викендици х 1000 на никој не му текна дека тоа затварање на почеток 2 дена па после 4 без никакво движење, дека тие гужви што се случуваа по маркети и апокалиптичното пазарење за тие викенди затоврени дома ќе вроди со плод од типот бегање по викендици и села каде не е толку...
 3. Фонтанероси К-3

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кој сака да честита нека честита, кој не нека игнорира. На здравје https://gragjanskizbor.mk/aktuelno/filipche-kje-pobarame-prodolzhuvanje-na-vonrednata-sostojba/?fbclid=IwAR3OtKeIUfe829sSWVQTj-Iul29vxH9CUIKoyQpCCvkPLRD3QuWluJZl_t8
 4. Фонтанероси К-3

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Дали некој знае каква е состојбата со меѓуградскиот превоз?
 5. Фонтанероси К-3

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Не знам дали има конкретна тема на форумов. Ако може некој да ми објасни каква е моменталната состојба со меѓуградскиот превоз?
 6. Фонтанероси К-3

  Навивачки групи во Македонија!

  Целокупна туга. Почнувајки од нас лошо организирана пролсава ништо ново тажно. Колку имавме ресурси и можност организиравме далеу од задоволително. Рибари како да немаат идеа свем да палат окулу езерото ма да изгледаше брутално. Сигналните ракети добра досетка нема збор. Кореографијата сакам да...
 7. Фонтанероси К-3

  Навивачки групи во Македонија!

  8 години Комбат87
 8. Фонтанероси К-3

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  Доста дискутабилно е ова окулу Кипчоге од многу сегменти искрено пратев лај стримот од време на време без некоја возбуда преголема. Ова го гледам како ненормално добар потез на Најк за промоција на својата опрема на Endurance.mk имаше доста добра статија окулу ова па ни допингот не е спорен во...
 9. Фонтанероси К-3

  Навивачки групи во Македонија!

  Фаланга и Ултра Банда како една целина се доста активни се гледа дека вложуваат доста труд во работата на групата во смисла на организација секаде се присутни бројка за мак тифо солидна, креативни баш и не се ни естетски ни вокално. Песните и голем дел од знамињата,налепниците реквизитите им се...
 10. Фонтанероси К-3

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  Грчкиот гласник после маратонската битка има истрчано 40км под полна опрема, додека дистанцата од 42км и нешто метри е променета на олимпијадата во Лондон 1908.Додека како таква званична дистанца е прифатен во 1921година Дистанцата е продолжена поради тоа што кралицата сакала да го гледа...
 11. Фонтанероси К-3

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  Точно е дека не се појавил на допинг контроли. Имаше и листа на сите спринтери што истрчале под 9.80 не ме фаќај конкретно за збор 80или70 стотинки. И освен Болт сите али буквално сите имаат скандали со допинг. Ако не се земе во предвид времето на Де Граса (9.69) и само он е чист. Така да...
 12. Фонтанероси К-3

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  Само да не воведат шпанска штафета :pos::pos::pos::pos::pos:(100,200,300,400м) Иначе доста луѓе немаат појма што е маратон и многу малку се упознаени со тоа па за 5км викаат маратон итн
 13. Фонтанероси К-3

  Навивачки групи во Македонија!

  Феноменален ден! ФКВ ИС АРТ! Денеска секоја екипа беше повеќе од самопрогласената навивачка група број 1 што потекнува од Кавадарци
 14. Фонтанероси К-3

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  4х400 не е маратон туку спринтерска мешана штафета и сварно е занимлива што да не Гетлин да пуши курац! Колеман нека ни препорача што да зееме за следен пат и ние да симнеме бар под 11 сек. Се знае кој докажа и покажа
 15. Фонтанероси К-3

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  https://ekipa.mk/jovan-stojoski-ne-odi-na-sp-zatoa-shto-afm-ne-gi-pokriva-troshotsite-za-negoviot-trener/?fbclid=IwAR3NuMvaMWK-NcNCXWJYRKaYsM85lIFbdQZ3JlKMkB-FfVOwj9FZj0Bp5Os
На врв Bottom