Recent Content by Топче

 1. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Признат беше после гледање на ВАР. Помошникот дигна знаме иако имаат насоки да не сметаат во играта, и да се остави акцијата, па ако е офсајд ќе се прегледа и поништи. Среќа главниот судија не свирна одма офсајд, а знам и Оле се бунеше зашто дигнал знаме судијата пошто го збунил Јанг :D
 2. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Среќа имаше ВАР за овa :icon_lol:
 3. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  VAR: Premier League confirms wrong penalty decisions in all Thursday games Дури сега го глеам ја на Саутемптон ова. Какви смешки се пеналиве :icon_lol: :icon_lol:
 4. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Немаа шут во рамки на гол :D
 5. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Нема збор дека Јунајтед ќе го добиеше натпреварот секако, без разлика на пеналот, Вила се очајни и заслужуваат испаѓање поради пристапот. Меѓутоа пеналот беше срамен. И покрај толку камери и ВАР, пак го досудија. Не разбирам што гледаат на тоа мониторите.
 6. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Тролаш така?
 7. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Се знае кои се од младинска школа, пример: Гринвуд Сака ТАА Фоден Тие што доаѓаат на 15 години јок :)
 8. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Тоа на Гомез не беше за црвен бар по мене. Глуп потег за жолт, ама црвен премногу би било. тоа за ТАА не го приметив.
 9. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Убав фудбал на Брајтон на моменти, чудно како дадоа само 1 гол прво полувреме. Туку што праиме со стартот на Тарковски прееска што воопшто не беше гледан на ВАР? Зашто/како е ова различно од тоа на Нкетиа вчера?
 10. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Ама како ќе знаеш играчот како ќе се покаже? Како да не фрлиме пари за неконстантен, кога ако не го зееме, нема да знаеме? :) Рано е да се суди Пепе според мене. Што ако го земевме Заха на пример, пак исто ќе беше, еве сезонава е дрво. Ди Марија коа дојде у јунајтед исто беше труп, иако...
 11. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Точно, ама види кога почна Ливерпул да купува играчи за Клоп. Тимот што го наследи Клоп со овој тим сега нема никаков допир, дали 2ца играчи се останати. Артета е тука една полусезона, можно е летово и ние да ги шитнеме играчите што не одговараат и да се земат играчи што одговараат на...
 12. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Еххх, колку сме далеку од тоа. Секако за титула нема да се бориме, а не гледам зашто би било проблем ЕЛ да играме и да бркаме топ 4 наредна година. Лани да не се изглупираше Емери на крај, ќе фатевме ЛШ и покрај тоа што стигнавме финале ЛЕ. Башка шанса за младите играчи да играат. Мене не ми...
 13. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Као демек ако не играме ќе се бориме за титула или?
 14. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Се кладам дека двајцата заедно немаат 10 настапи во ПЛ до пред оваа сезона Да не барам точно, ама прашање е дали имаат 10-15 пати стартувано во било кои натпреварувања (а претежно играа во куповите против нисколигаши).
 15. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  3-4 години им се давало шанса. каде, у под 18? Промашените шанси во прво полувреме го коштаа Арсенал 2 бода.
На врв Bottom