Recent Content by Стев

 1. Стев

  Kajgana Shop (shop.kajgana.com)

  Не е предлог....повеќеќе како....преференца.... Би било фино да апдејтувате селекција....барем на алати
 2. Стев

  Колекционери на Драгоцени Камења

  Второ сечење. Времето беше лоше кога ги сликав а немав прилика се уште во природно светло. Еве ги подобрите ствари Главно -јаспис(или риолит) -порфир -гранит -серпентинит(зеленото) -и што и да се двере чуда со шарите( https://en.wikipedia.org/wiki/Liesegang_rings_(geology) )
 3. Стев

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Ако ти треба било што од ексвизитна пијачка, види по алкотеките(ленинова, 2 на свети климент охридски(една до споменикот, друга до бензинската) , лептокарија). Мислам и дека има и една на партизанска измеѓу рузвелтова и универзална сала, и на бензинската пред злокуќани.
 4. Стев

  Џорџ Флојд

  Shhhhhh Ancient Chinese Secret
 5. Стев

  Џорџ Флојд

  Пакистан(хиндукуш). Ако викаш индија, тоа опфаќа се до доле. Кушанците иако ги викаат (х)индуси заради хиндукуш за жал не се ни целосно ни силно под индиска контрола. 1619406549 Цитирај извори за ова твоево. Фау 2 има убиено 7000 луѓе во нарави, и воа таа екстензија и модерните балистички...
 6. Стев

  Џорџ Флојд

  Кина се поделила повеќе од неколку пати, и била освоена повеќе од неколку пати... 1619380606 Едно добро не го прави лошото да исчезне. Објективноста е мит.
 7. Стев

  Џорџ Флојд

  Северна африка нон стоп била под влијание. Индија од другата страна многу малце врска имала додека не се пронашло долниот пат на свилата(не преку монголци)
 8. Стев

  Џорџ Флојд

  Владеењето на кина не ни било ни глобално реално. Биле освоени од страна на монголи(најголемата империја икад до тогаш). Неколку долги периоди на граѓански војни, долг дел пичкосување на монголците со тоа свилата и другите добра. Виетнам и кореа успешно ги исфрлаат од територијата во неколку...
 9. Стев

  Џорџ Флојд

  Првата вистинска ракета за воена цел е V2. Пред тоа имало базуки, каќуши и чадобациачи .Што имале кинезите е огномет што зажал не им донел било каков тактички бенефит.Да би имало немале да се ослањаат тешко на монголска(шонгну и туркиска) коњаница. Буквално било толку експириментално.... Тоа...
 10. Стев

  Џорџ Флојд

  Паприус, антикилера е часовник, и имаме стакло фала многу. И доста ги браниш берик. Они требаа да направат Secure Contain Protect од тоа короната...а оние го направиа не тоа. Затоа сега треба да им се направи на нив Secure Contain Protect......
 11. Стев

  Џорџ Флојд

  Јеботе цивилизацијата што јаде бубашваби и стаорци како деликатес. Европски ствари -парна локомотива -струја -атомско оружје и енергија -стакло(кинезите користеле сечен кварц чисто да знаеш) и по таа Кинески ствари -свила(се утепавме од користење свила знаеш) -барут(што не ни знаат да го...
 12. Стев

  Џорџ Флојд

  Секој е расист. Само woke-толпата го одрекуваат тоа исто колку нацистите холокаустот
 13. Стев

  Прва вожња на автопат - препорака, совети, искуства

  Срање чоече браво. Кажи колку се намачи ментално да се спремам
 14. Стев

  Џорџ Флојд

  Holl'up. You expect em hood thug ta know how ta write dair naym? Nigga you craeyzee.
 15. Стев

  POP MUFTE ili aj po vase kako

  Не верувам во ништо. Сум бил ватикан, сум видел прага и бели свет. Религјата е татко на бизнис и на политката. Слоеви и слоеви на декаденција и манипулација оснивана на пљачки, насилство и лицемерие. Бог е изговор за да луѓето останат глупи и наивни да останат немоќни. “Господен е мртов ...
На врв Bottom