СрбоЛегенда
Поени од реакции
123

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • S
  Ако победат Иранците на море(ова е веројатно иако малку-имајќи ја го предвид интел-от добиван од САД,Британија..-ќе користат самоубици-како ирачкио проект за брз авион камиказе)...тогаш Се замешуваат и САД

  А најискрено Никој нема да ќари-само Смрт и болештини ќе се рашират од биохемијата(појќе во Иран) оти сауди е цела пустина така да метите се однапред познати а и ќе бидат бранети по секја цел...пр Ријад)..

  Најдобар ќар би бил ако афтермат на оваков конфликт би бил пад на режимот во Техеран-подобро од тоа здравје.
  S
  Прво Ирак нема да биде чепнат(САД има војска...башка ирачката армија ќе биде сеприсутна-како би одржиле мир).

  Второ потврдени се 13 кинески ДФ-3 ракети кои ги има сауди арабија(претпоставка е дека се со биохемиско оружје полни-ова можеби и објаснува зошто кога Садам ја ракетираше сауди овие не возвратија...знаеш САД ги поддржува саудијците)..

  Трето Најголемото пристаниште е во Сауди...

  Претпоставувам ќе разменат балистика првен каде поголемиот дел ќе го изеде техеран....а потоа ќе се оди на море(имај предвид САД ОБАВЕЗНО ќе ги известуваат саудијците за секое иранско раздвижување-па дури и воена помош ќе им даваат-тајно)......

  Ако оваа морска битка трае предолго ќе дојде до недостаток на нафта-глобален(САД пак ќе имаат за нив...туку европа..),па така меѓународна ќе интервенира за Мир..)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom