Recent Content by Рудници и

 1. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Проблемот е во свеста и пак ние почитувачите на сите мерки (и последици) ќе го кркаме. Среде лето во Охрид навечер дел луѓе си носеа маски низ гужвата, по кејот итн. Тие неносачите тогаш нема да носат ни сега. Од друга страна, полицијата тогаш пола буџет можеа да го наполнат, нели немаше 1,5м...
 2. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Тие 50% изгледа ги сфатиле како пола тргнувања скратени, а не 50% патници. Од друга страна, превозниците велат возиме со 50% капацитет, а сите давачки ги плаќаме (приватните). Ама битно во Скопје само ЈСП биле не знам колку милиони во загуба.Па јавен превоз е бре, субвенционирајте. Во другите...
 3. Рудници и

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Среќа шо Шахтјор не се некоја екипа вау, и им фалат неколку првотимци иначе можAT да напрат чешит денес. Ете, корегирано , според ситуација на терен :D
 4. Рудници и

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Јунајтед со некој сеоски Јувентус дрес. Јувентус со сеоски Шахтјор дрес. 2020 ај ебисиматер!
 5. Рудници и

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Шо би рекле некои навивачки групи "(against) modern football". Продажба, дресови, спонзорства, странски турнеи, промоции по Исток. И не само Јувентус, Италијанците општо покасно го фатија "трендот". И после е и лигата отепана, вложуваш пари ради реда и да продаваш по некој дрес и реквизит, без...
 6. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  И после Словенците биле попродуктивни :P Се жалат и дека одат на тестирање во ЦЈз па ги враќале дома - остај седи до ние ќе те контактираме за тестирсање."Имало ред". После ќе велат касно се јавувале по болниците, во развиена фаза од болеста:(
 7. Рудници и

  Охрид

  Кружен тек е она на влезон од Струга или Битола "кај Дулие". Скопје во Влае Овие нашиве се ко макијато.Сакал да напрајт некој еспресо, ама му се истурило млеко внатре, па ај ќе го пиеме да не ојт фира. Кафе јебига.
 8. Рудници и

  Охрид

  Потребен е сега кружен како последна опција, а не најдобра.Семафори имаме кај Автобуска, ама и тие знајме сите како функционират со сабајле работат навечер не.После три месеци еден ден уклучени. И јас ја возам скоро секојдневно. Дека е опасен булевар и проект , јасно е. Ама то стеснувањето од...
 9. Рудници и

  Охрид

  Прајме демек улица за да не се вртит низ центар, камиони, шлепери, автобуси и секој шо немат потреба да не поминвит низ град и лупаме кружни и семафори.До вчера шо се викат секоја втора шахта беше отворена, сега ова. Очеквам и патарина кај да е да поставет, чисто да држет континуитет во...
 10. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ова уште од почетокот им е промашено.
 11. Рудници и

  Охрид

  Сите ресурси се прераспределени на огромниот проект кружен тек на Железничка. Малце им влеговме в двор на едни луѓе и на Гурман ресторанон, ама немат гајле хехе. За побрз проток на возила, ги спојвиме двете ленти во една пред самиот кружен тек , исто ко на Туристичка. Плус пред некој ден ја...
 12. Рудници и

  Македонска фудбалска репрезентација

  Не. Само НЕ!
 13. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Исто како по болнициве.Чекална - 22 луѓе во просторија 3х3 отприлика.Патем, сите беа пациенти.Придружбите беа испраќани надвор (тука не е спорно и ова би требало да е пракса и во "нормални" времиња). Извинете шо забораваме дека е забрането во ова време да имаш здравствени проблеми , а да не е...
 14. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кражба на банка чекај онаму прво тромесечие - ако се одржат избори тогаш. Бај д веј, сега ги разбирам буквално пациентите кои викаа да не си имаш друга мака по болници периодов.Плус лекариве работат поголема администрација од оние по општини и министерства, дел по дуксерки, дел без опрема.По...
 15. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ние секогаш мислиме прво за комшиите, па за нас.
На врв Bottom