Recent Content by Нинович

 1. Нинович

  Serie A 2019/2020

  И обавезно споредбите се строго со Гвардиола, Клоп и Зидан, а никако со генијалци како Марадона, Ван Бастен, Тиери Анри, па ајде и Лотар Матеус и Боби Чарлтон кои дел биле освајачи на Златна топка и знаеме какви играчи, а никакви тренери. И тоа сите коа станале тренери биле со далеку помал...
 2. Нинович

  Фан клуб: Милан

  Каква ултра безвезна сезона. Се движеше во чудни маргини од крајност во крајност. Од очај игра со магот Ал Пачино на почеток кој сега ќе го замени другиот маг Валтер во Торино, до најверојатно најдобрата игра на Милан како тим во последниве 7-8 години последниве кола после короната. Од очајниот...
 3. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Цела лоби машина на Ањели ќе работи против плејоф. Кај ти дозволува таа глава да го стаи Скудетото на коцка во утакмица-две каде што можат детали да одлучат. Замисли треба да игра со споулавен Лацио кои ќе гризат на терен или со Аталанта, незгодна ко што е сезонава и спремни да умрат ама да ја...
 4. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Дај да бидеме искрени и да признаеме дека и покрај љубовта да гледаме фудбал, исцедени и попиздени од маките на нашиот тим во последно време, себично, злобно и потајно се надевавме на ваквото кратење на маките.
 5. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Да, баш во Азија ќе ги префрлат да се играат. Поготово во овие држави коишто кријат колку имаат заболени. Од вчера до денеска, не само весници, се појше играчи и тренери бараат да не се игра, да се прекине. Политичарите и функционерите исто. Денеска ова изглеа као да е само прашање на време и...
 6. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Се согласувам, скроз е нереална и тешко изводлива варијанта со која таљаните сакаат да вклучат и други да ја чистат нивната беља, ама не дека е варијанта којашто не се разгледува. Германците одма денеска пуштија абер дека сакаат да го доиграат првенството по секоја цена, енглезите ако треба да...
 7. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Денеска медиумите во Италија викаат дека баш за таа варијанта Лега Серие А притиска најсилно во УЕФА кај Чеферин. Прочитав на неколку места. Еве еден извор - La Repubblica
 8. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Живо ме занима како оваа преварантска држава ќе го реши проблемот со фудбалот и ќе излезе од хаосов кој сама го засили, а без да направи уште поголем хаос. Има неколку варијанти, а ниедна не е прифатлива и нормална за сите. Прво, да се доигра првентството без публика. Најверојатно...
 9. Нинович

  Фан клуб: Милан

  Газидис треба сите да ги избрка, нема вака поента да се доигрува сезоната, нема зошто да се плаши од потрес во тимот, кога секако сезонава е завршена. Измената на Пиоли во 90та минута, кога го менува Конти за Калабрија при резултат 1-2 за Џеноа на Сан Сиро треба да влезе во аналите на...
 10. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Моментот кога се одлучи последново коло да се ицепка и тоа во последен момент, дел од утакмиците да се одложат, дел да се изиграат е напраена целата беља. Импровизациите после тоа (јас ги викам подместувања смислени од преварантски ум, со единствена цел - превара) беа смешни и стварно...
 11. Нинович

  Фан клуб: Милан

  Не сакам да е вистина, ама да, има резон и ова гледиште. Тогаш не знам, дај исходот нека е некаде измеѓу моето и твоето и да им пружам рака. :cautious:
 12. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Со вакво непознавање и неинформираност не заслужуваш никаков муабет. Оди прво испитај колку до денеска има вложено Елиот, прво во позајмица за купување на Милан, па ликвидирање на долгови, па за трансфери, па колку кошта проектот за стадион којшто го спремаат со Интер, па види кинезите колку го...
 13. Нинович

  Фан клуб: Милан

  Да, се согласувам, ама баш тоа предаторското кај Елиот мислам дека е тоа што ја праи разликата. Нема тие ради емоции да бидат подложни на притисокот на навивачите, нормално дека се согласувам за тоа. Верувам дека ќе бидат подложни на стравот дека хистеријата на навивачите и притисокот на...
 14. Нинович

  Serie A 2019/2020

  Последната информација вика дека Јувентус - Милан ќе се игра без публика. Селекцијата на навивачи кои смеат да присуствуваат, а кои не смеат, зависи од каде се, е тешка глупост и суптилно подместување коешто може да му текне само на преварантски мозок. Пред само два дена цело коло одложено...
 15. Нинович

  Фан клуб: Милан

  Да, со тоа што има уште два аспекти плус, вредни да се имаат на памет. Прво, газдите на Милан и газдите на Арсенал не се исти, затоа што овие на Милан немаат толку време за губење, во интерес им е поскоро да го продадат имотот (тимот) и да заработат. Има одредена итност. Затоа и се се дешава...
На врв Bottom