Recent Content by Мистичен

 1. Мистичен

  Најголемите PR фејлови на македонските партии

  Уште еден пример за PR од Али Експрес:
 2. Мистичен

  Најголемите PR фејлови на македонските партии

  Кога сакаш во јавноста да си го подобриш имиџот кој е нарушен или да се “доближиш” до одредена група на гласачи, а слушаш совети од самопрогласени PR експерти, се случува PR од Али Експрес како овој пример: Типичен пример за PR фејл.
 3. Мистичен

  Каде да најдам шејкер за коктели во Скопје?

  Да, Конкорд е продавница за угостителски прибор и опрема. Кафичи, ресторани и хотели набавуваат од тука.
 4. Мистичен

  Изнајмувам простор за забава со 15 луѓе

  Ваљда со “изнајмувам” уствари сака да каже “барам да изнајмам...” :)
 5. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  На таа пара, слаб му е и сенсот за естетика. Можел да стаи гранитни плочи или дрвена облога на ѕидот, наместо да лепи вештачки камен, ко од 2005 година :)
 6. Мистичен

  Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  Далеку од елитно :)
 7. Мистичен

  Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  Не се иде у кафана со било кого :) Да, цените се повисоки од просекот, но сосема оправдано, квалитетот на храната и услугата се врвни.
 8. Мистичен

  Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  Chillin e oкеј кафич, ама не е за во темава, далеку е од елитно место :) Ај малку да ја живнеме темава, со моменталната ситуација низ градов. Intermezzo е сега најактуелно како најелитно за искачање навечер. Целосно е реновирано местото и се гледа дека не штеделе на внатрешното уредување. А и...
 9. Мистичен

  Отворање на бизниси и сметководство

  Класика македонската ја тераш, или во превод „како да го заебам системот"? Како да заобиколам регистрационен агент, сметководител и т.н :) Според закон, мора да имаш сметководител и освен што ќе биде задолжен за да ја сработи платата, комплетните книжења, даночни извештаи и завршните сметки, ќе...
 10. Мистичен

  Клише реченици кои сите ги мразиме

  “Ти си знаеш”.
 11. Мистичен

  Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

  Сеа ја глеам темава. Доаѓам :)
 12. Мистичен

  Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

  Борис Трајковски е ептен пропадната и амортизирана. Во Александар Палас е 3.000, ако платиш за 3 месеци е по 2.000 месечно. Растеретена, нема гужви, има паркинг, одлична хигиена.
 13. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  Очигледно и тебе не ти се дискутира на темава :) Одмори 7 дена. Со почит, Поздрав.
 14. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  Еј колку си глуп. Каква врска има ова што сум одлучил да купам клима oд Gree? Ако збориш за закуп на банер на Кајгана, се рекламираат и Gree, и Енергија со Toshiba и Daikin. Три конкуренстки фирми. Секоја фирма за свои пари одлучува на кој медиум ќе се рекламира. Секој што сака може да си купи...
 15. Мистичен

  Најекономично греење (затоплување)

  Човек да не отиде на одмор и да не ве остави малку сами. Зачистив 2 страни лични препукувања и оф топик постови. Темата е: најекономично греење.
На врв Bottom