Recent Content by Мајло

 1. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Ти за инат збориш бе? Тоа врз Манџо е картон црвен и тука нема сомнеж. Кулубали исто праи фаул а последен е. Ако е така ондак и црвениот на Лацио не е црвен минатата со Фиорентина. Ај што не се фатиш за тоа ? Еве да речеме ги помагаат Лацио да идат у ЛШ и тоа на терет на Интер. Што не кажеш...
 2. Мајло

  Serie A 2017/2018

  А шо ако е лицемер или гомно? Го менува фактот дека е еден од најдобрите голмани што некад бранеле? И за Тоти исто...што ако го ркнал Поулсен или го зашутирал Балотели,кога имаше најдобра петица и најдобар лоб удар? И двајцата се легенди во светскиот фудбал.Не бараме чесни сестри тука.Изглеа...
 3. Мајло

  UEFA Champions League 2017/18

  Побучни во радоста се фановиве на Милан и Интер отколку на Реал на темава. Голот на Роналдо донесе огромна радост во Милано. Ко навивач на Јувентус,тоа беше фаул. Фаул кој може да се свири а и немора. Тука се работи за судиското убедување и тоа е тоа. Глеам петливе рипаат за реакцијата на...
 4. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Дека Бонучи сакаше да си оди тоа е точно го пуштија.Дека подобро за Бонучи и за Јуве ќе беше да остане и тоа е точно,а точно е и дека Јувентус изгуби со заминувањето. Тоа што вие си фантазирате е секое лето кога Јуве ќе го напушти некој добар играч,одма се дешава катаклизма во Јувентус според...
 5. Мајло

  Фан Клуб: Интер

  Џони многу е поразлично кога некој шпиц пали и гаси у некој да речеме среден по квалитет тим во Италија или слаб тим. Има милион играчи кои газат во мали тимови,а кога ќе отидат во некој поголем тим каде што притисокот е х50 имаат невиден флоп у играта и слично.Земи ги играчите како...
 6. Мајло

  Фан Клуб: Јувентус

  Јувентус излезе како ''победник'' на утакмицава.Реално нерешено покрај ваква доминација на средина на терен и општо 80тина минути треба да се задоволни што иаме шанси на Вембли.Тотенхем е тој што треба да жали за тоа што покрај таква доминација имаа горе доле шанси за гол колку што имаше и...
 7. Мајло

  UEFA Champions League 2017/18

  Јас не ги правдам,само ти кажувам дека сум задоволен од резултатот у прво полувреме со оглед на играта што ја прикажува.
 8. Мајло

  UEFA Champions League 2017/18

  И на таа немоќ води у прво. Добро е,Јуве утна пенал и прими гол, живна малку темава.
 9. Мајло

  Фан Клуб: Интер

  Не пишувам у други фан бази никад али сега морав! Дали си сериозен за СМС дека е превара од играч? Не ме заебавај дечко,се што си пишал некако едвај проаѓало,али да кажеш дека СМС е превара од играч треба да немаш никакво елементарно познавање на фудбалот. У кој дел гледаш дека СМС е превара...
 10. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Можда у твои очи синоним за криминал допинг и местење. Една работа за која што се фаќате е местењето,кое е докажано на суд и јуве одлежа суспензија за тоа. Друга работа е тоа што кога некој фан на Јувентус негира за местењето и дека цел тој судски процес е наводна штела за да се бутне Јувентус...
 11. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Не дека не го прослави,туку одби да шутира што е крајна непрофесионалност од страна на играч што зема плата од тој тим.
 12. Мајло

  Фан Клуб: Јувентус

  Се надевам дека Алегри разбира фудбал и не би оставил играч ко Де Шиљо да биде клучен во неговата тактика,како што лани беше Алвеш. Инаку мора да бидат двајца крилни играчи у таа 4-3-3 тактика.Ако не е така не ја гледам поентата во купување на две крила летово и непродавање на ниедно...
 13. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Читај прво што пишувам па после пишувај. Не реков никаде дека нема да има импакт туку напротив.Ќе има влијание ради искуството,стабилноста во соблекувалната и неговите лидерски способности.Муабетот ми беше тоа дека играч на таа позиција неможе да има огромно влијание во играта на тимот,односно...
 14. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Не верувам дека бонучи би го направил тоа на теренот.Бонучи би можел да направи,уствари всади некои подруг менталитет победнички би рекол во играчите на Милан.Значи нема збор дека бонучи и те како ќе ја зацврсти одбраната на Милан,која според мое мислење и без него би била добра за калчо...
 15. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Влијанието и импактот се битни. Прило на Јувентус му донесе скудето после сезона која ја завршија на 7 место.Дали Бонучи ќе успее да го направи тоа со Милан?Бонучи сигурно нема,пошто ако реално гледаме Милан би имал според мене ОК одбрана и без Бонучи.Овој од Виљареал и Ромањоли.Ако Милан успее...
На врв Bottom