Recent Content by Мацо_Д()

 1. Мацо_Д()

  Merac na elektricna potrosuvacka

  Еве едно на Аliexpress.
 2. Мацо_Д()

  Коцкање како болест

  Теоретски е многу едноставно: само треба да ја пренасочиш енергијата кон позитивни навики и искуства. Во пракса незнам и не сум компетентен да советувам. Што се однесува до мене сеедно ми е за вашата состојба. Можеби сум злобен но државава добро профитира од коцкарници, па колку повеќе коцкари...
 3. Мацо_Д()

  Каде да купам Јуани во Македонија?

  Рубљата веќе има дигитална верзија, а наскоро ќе стане и Петро Рубља. Мислам дека заслужува големо внимание, но никој не ја спомна досега. Што мислите ќе има ли уште дипови и дали ја има во менувачниците? Турската Лира е сеуште актуелна, може и за неа нешто?
 4. Мацо_Д()

  Каде да купам Јуани во Македонија?

  Швајцарија е многу задолжена земја, а Биткоинот има премногу конкуренција. Не сакам да ризикувам.
 5. Мацо_Д()

  Каде да купам Јуани во Македонија?

  Имаш ли подобар предлог?
 6. Мацо_Д()

  Каде да купам Јуани во Македонија?

  Сакам да се заштитам од инфлацијава барем делумно и мислам дека сум задоцнил малку. Златото и среброто не ми се опција поради големите спредови кај нас. Размислувам на среден рок и мислам дека конвертирање Денари во Јуани е добар хеџ против инфлацијава, но Јуаните ги нема никаде. Барам...
 7. Мацо_Д()

  За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

  И јас користам ЖИЛЕТ ФЈУЖН 5, повеќе од 10 години. Го добив како подарок и оригиналните кертриџи ми беа многу скапи на старт, но подоцна почнав да нарачувам од Али Експрес. Малку потупави ама многу поефтини.
 8. Мацо_Д()

  5G / фајв-џи

  Рано е да ги видиме придобивките од 5Г, но секако дека ќе ги има, и тоа колку. Новите технологии претежно се засновани на комуникации меѓу информатички ентитети: контрола на апарати, возила, машини, роботи, финтек, блокчејн, вештачка интелигенција... Луѓето комуницираат со технологијата премногу...
 9. Мацо_Д()

  Трикови за во друштво

  Темава е запоставена 10 години, како и дружењето и друштвата!? Еве еден трик со капка ладна вода и пет скршени чепкалки.
 10. Мацо_Д()

  Следната рецесија кога?

  Моментално го гледам DAX како паѓа и си мислам рецесијата веќе почна.
 11. Мацо_Д()

  Следната рецесија кога?

  Јас би гласал за 2022, да имаше.
 12. Мацо_Д()

  БРОЈОТ 112 И ВО МАКЕДОНИЈА

 13. Мацо_Д()

  Македонска берза

  Gettin' off the train, under the tween peaks!!
 14. Мацо_Д()

  Ideja za software

  Ако соработката е само во давање идеја, јас би сакал да видам некоја модуларна едукативна и функционална платформа за полесно креирање: апликации, презентации, веб сајтови...? Алатка за да ги избегнеме досадните работи на старт.
 15. Мацо_Д()

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Помогнете да направиме вистинска криптовалута со монетарна вредност од Pi! Симнете ја апликацијата Pi Network за мобилен и рударете. Ова е единствениот претендент за крипто валута што се копа на смартфон и колку повеќе не има, подобри се шансите да направиме ефикасна мрежа за процесирање...
На врв Bottom