Македон91
Поени од реакции
120

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Jas ucev i polagav i taktika i istorija i balistika i voena topografija i uste dsta predmeti, i imav pristap do knigi i materijali koi ne bea vo civilni biblioteki i komanduvav na voena edinica.
  Toa bese vo nekoe poranesn vreme ali nikogas ne prestanav da se interesiram i da citam voena istorija i nauka. Go citav i Zukov i Paton i Cercil i Guderijan i Speer go analizirav i Majnstajn i Bredli.......
  Gledam i dokumentarci ali citam i knigi i prebaruvam na internet
  Слично баш не, но ако не ти е читана „Грофот на Монте Кристо“ мислам дека би ти била исто така привлечна приказна. Постои и филм според книгава.

  Има на српски, овде нешто околу содржината. :)
  Среќна Нова Година! Многу здравје, за да можеш да ги оствариш сите точки од твојот концепт на планови и желби во 2010 год.!
  Веројатно оваа година тешко, одморот го потрошив во приватни работи. Инаку не се секирај не сум јас против охриѓани :). Кај вас сум си како дома :) . Фала ти на понудата за помош. Здравје Боже за догодина ќе правиме договор.

  И немој да заборавиш еднаш да се избањаш за мене :). Поздрав!
  Дома сум, за жал :( . Пеколот го поминувам работно, а утеха ми е блиската планина и тушот. Ми фали Охрид, ама здравје ќе биде. Поздрав и избањај се за мене еднаш :) :helou:
  Истово и јас го мислам, само што треба да прекинат да го споредуваат Лозаноски со Тоше, го гушат човекот. :)
  Инаку за Фенот, Слаткар и дружината нивна денар не би дала :)
  фалиминдериТ.
  иако не ми беше првичната замисла да поттикнам граѓанска војна :)
  Земи Гејнер и Микронизиран Креатин...редовно вежбање и добра исхрана нема да се препознаеш за 2-3 месеца
  А
  Другар кога ќе ја направиш веб страната џитни линк наваќе да видиме како испаднало, поздрав.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom