Recent Content by Контего

1. К

Фан Клуб: Вардар

2. К

Предходната утакмица кога беше домаќин Работнички беше пуштена само север Се надевам сега дека ќе биде јужна,ќе не утепа сонце на север
  3. К

Апсолутно се сложувам со тебе и кај мене опадна интересот за следење на клубот,годинава само еднаш ги имам гледано на стадион,но сепак сакам да останат во лига.
  4. К

Честитки за победата.Сега за во недела нормално како симпатизер на Работнички посакувам победа,па од следната сезона место за опстанок да решаваме за титула.
  5. К

Ѓорче му ги пушти двете утакмици на Вардар,не дека немаше Вардар да тепа и да не беа наместени и како да се откажа од опстанок,но по се изгледа ќе го јаде Работнички на крај.Меѓусебната Работнички-Вардар ќе биде изгледа клучна утакмица околу тоа кој ќе испадне.
  6. К

Македонска фудбалска репрезентација

Во слична ситуација бевме некаде пред 2015 кога се менуваа Бошко Ѓуровски,Тошак,Друловиќ
  7. К

Ако ништо друго баражите со Италија и Португалија ќе ги играше.Мрмр имаше малку среќа што главните играчи му беа фо форма и плус го имаше Пандев
  8. К

Апсолутно се согласувам дека кој и да е селектор резултатите ќе бидат слични Фудбалерите со исклучок на 2-3ца се тие Сепак Боби сите го критикуваат повеќе за неговите изјави дека сме на добар пат и дека е задоволен од играта.
  9. К

На МТВ 3 спортскиот канал
  10. К

Следно коло и Работнички и Вардар играат дома,незнам каква е процедурата дали е можно едните во сабота,а другите во недела да играат на градски
  11. К

Гачевски повреден е?Гледам денеска не и на клупа Лемос има ситна повреда ,но на клупа е и би требало да влезе во второ полувреме.
  12. К

Многу тежок распоред во првите 4 кола,а петото коло на градски со Работнички.
  13. К

Прво полувреме Работнички имаше три шанси но Гачевски беше феноменален,фати еден зицер на Гандо и уште една шанса и статива погоди Мурати Во второ полувреме навидум чиста топка му отскокна на Алексовски и ја исфрли во корнер и Глишиќ директно од корнер даде гол.Само што тргнаа од центар...