Recent Content by Ернесто ЧЕ Гевара

 1. Ернесто ЧЕ Гевара

  La Liga Santander 19/20

  Еибар со прва победа против Атлетико после 2001ва :D Атлетико секоја сезона се повеќе пари фрлаат на засилувања и секоја сезона се послаби од претходната. :icon_lol:
 2. Ернесто ЧЕ Гевара

  Непопуларни фудбалски мислења (без цитирање)

  Нејмар за 3 години од сега ќе игра во клуб надвор од Европа. :D
 3. Ернесто ЧЕ Гевара

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Да се самоцитирам. Сакајќи да го разбијам малерот, паѓам на коефициенти 1,1 :pos:
 4. Ернесто ЧЕ Гевара

  Фан Клуб: Барселона

  Тодибо, Алења, Малком. Не добија вистинска шанса, а сите 3ца беа избркани од тимот со образложение дека не ги оправдале очекувањата. А и на таа мала минутажа што некогаш ја добија, сите 3ца оставија впечаток дека заслужуваат повеќе. И Денис Суарез може да се стави во оваа група.
 5. Ернесто ЧЕ Гевара

  Фан Клуб: Рома

  Ццц, 5 години немам пишувано на темава, а едно време бев еден од поактивните :) Не сум во тек, има ли некои новости околу продажбата на Рома и кои се новите потенцијални сопственици? Се надевам само кои и да се, дека ќе бидат подобри од Американците кои ги интересираше само финансискиот дел...
 6. Ернесто ЧЕ Гевара

  "Заборавени" играчи

  :eek: :eek: :eek: :eek: Фудбалскиот Џони Деп. Проблематичен тип, кој имаше квалитет за да направи многу подобра кариера. Посебно додека играше во Рома беше ѕвер.
 7. Ернесто ЧЕ Гевара

  Фан Клуб: Барселона

  Сетиен организирал вечера во ресторан во Барселона на кој биле сите играчи и членови на стручниот штаб. И Рики бил исто така, веројатно ќе добива повеќе шанси сега малиот.
 8. Ернесто ЧЕ Гевара

  La Liga Santander 19/20

  Леганес како ја кренаа формата во последниот месец. Сеуште се во зоната за отпаѓање (претпоследни, имаат 14 поени), но: - на последните 4 натпревари освоија 8 поени - пред тоа, на 15 натпревари освоија само 6 поени - ги поминаа и Андора (клубот кој Пике го купи) и Мурсија во купот - немаат...
 9. Ернесто ЧЕ Гевара

  Фудбалски/трансфер дискусии

 10. Ернесто ЧЕ Гевара

  La Liga Santander 19/20

  Селта се засилува во одбрана.
 11. Ернесто ЧЕ Гевара

  La Liga Santander 19/20

  Е сега и @cholismo се претера, Енрике бил просек тренер :D
 12. Ернесто ЧЕ Гевара

  Фан Клуб: Барселона

  Овие повеќе ќе се уморат оваа недела од тренинзите на Сетиен отколку на сите утакмици досега оваа сезона.
 13. Ернесто ЧЕ Гевара

  La Liga Santander 19/20

  Има дана за мегдана, ќе видиме. :)
 14. Ернесто ЧЕ Гевара

  La Liga Santander 19/20

 15. Ернесто ЧЕ Гевара

  La Liga Santander 19/20

  Баниран сум во таа тема :kuracc::LOL::LOL:
На врв Bottom