Донев
Поени од реакции
46.159

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Еј само на 100ина лајка си му се доближил на @RickyLFC9 , цццц лајк хор кој знае како си ги заработил истите..
  Дестро не ми праи кеиф за втор шпиц во челзи овој Џексон незнам шо играч е
  само да не наебат како лани да се нема шпиц :)
  Донев
  Донев
  -.-
  За тоа дека треба да има 3 напаѓачи. Значи ти мислиш дека е глуп и верува дека може со Коста и Дрогба цела сезона доколку отиде Торес.

  Нејќам лесни противници до финале, после ќе речеш на среќа цело време со лесни противници освоија, не дека ги бива.
  dragonsky
  dragonsky
  Нема ја да речам фанови на други екипи ќе речат.
  Мене кур ме боли со какви противници ќе освојат се додека освојат :D
  Донев
  Донев
  Ако освојат ќе значи дека знаат што прават и дека одат на прав пат.
  Зборам за две-три сезони кај што ќе губите на глупи утакмици, 4-5 место на табела, без никаква надеж за некаков трофеј, посрамотувања на ОТ какви што не се памтат и слични ствари.
  http://forum.kajgana.com/threads/barclays-premier-league-season-2011-2012.52613/page-603#post-4794257

  Мајна, добро си им го уденал ова на времето :Д
  dragonsky
  dragonsky
  А бе паметен си е овој за други екипи ама слично како и 90% од фановите не гледа објективно за својата екипа (слично како и фановине на јунајтед у твојов линк) :D
  Донев
  Донев
  хахахаха, добро ми е ова стварно :D
  Официјално на ден 17 Август 2014 пред Господ Бог, Девица Марија и Исус Христос дали ти чедо Божјо Донев ја приваќаш кладбата според која доколку Диего Коста даде 16+ гола во сите натпреварувања и Челзи освои или ЕПЛ или ЛШ ќе му дадеш аватар на чедото Божјо dragonsky кое што ќе го носи цела сезона почнувајќи од Август 2015 до Август 2016 ?
  • Ми се допаѓа
  Reactions: ManowaR
  RickyLFC9
  RickyLFC9
  Коста си ја заврши работата битно :D
  dragonsky
  dragonsky
  Јок зимаме ЕПЛ годинава не се ДО ТОЛКУ :)
  Коста играчиште еве и денеска се покажа со 0 шутеви :D
  Ама ете ако случајно заебат работа и не освојат ЕПЛ мора Мурињо да си оди, да бидеме реални.
  Али џабе bump направи Дани у мај ќе си се поздравиме со Донев кога ќе кренеме ЕПЛ сега ништо :D
  Dani
  Безобразен аватар, мора да признаам.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Донев
  Донев
  Донев
  Чекам сега некоја подобра слика во дрес да најдам, оваа светло плава не ми се свиѓа :D
  На твитер вчера им пуштија муабет на топџиите дека го бацил беџот кога даде гол. Реакциите беа...
  Peja989
  Peja989
  хахахахахахаххаха
  Леле ако го баци беџоооооот
  хахахахахахахахаха
  Донев
  Донев
  Шпанија растура, еве финале ќе игра, а он остана на таа статистика :(
  dragonsky
  dragonsky
  Марио Манџукиќ изигра 2 меча на светсково исто како и Шпанија.

  Во тим ги немаше Иниеста и Чави што за многумина се најдобрата поддршка што може да ги има играч во репрезентација.

  Ама добро и ти за 3-4 сезони ќе се свестиш не може сите паметни да бидат :-D
  Донев
  Донев
  Ново АМче ^_^
  Ајде дај ми статистика колку подавања во шеснаесетник до Коста имале Иниеста и Чави.
  Наидов на еден интересен портал кој ми се допадна,сакам да го споделам со вас :) Се вика Set2Explore Еве линк: http://tinyurl.com/mdp6qk2
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Dani и Донев
  Донев
  Донев
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа вашето мислење во темата Barclays Premier League Season 2013 - 2014.

  Made my day.
  Деее бре, толкава слика да не ја видиш ? :D (трансферот)
  Донев
  Донев
  хахахаха
  Избришав ете. Па не видов кога при дуплирање на мислење останува старото време и не покажува дека има нешто плус пишано. Видов дека од 13 нема ништо ново во темата, влегов и си постирав :D
  Dani
  Dani
  И јас се залетав да го постирам истото, но ми падна во очи сликата :D
  Наидов на еден интересен портал кој ми се допадна,сакам да го споделам со вас :) Се вика Set2Explore Еве линк: http://set2explore.com/mk
  Peja989
  Peja989
  Не знам што фали ама мислам дека ќе остане Пепе во ЛФЦ, со тоа што ќе добиеме борба за ГК, еден штопер ќе добиеме до крај (Ловрен веројатно) и еден од Лалана/Санчез/Шакири. Друго не верувам да се купи, евентуално ако не испадне некој барган.
  Донев
  Донев
  Не му завршува договорот на Пепе сега? Тешко дека ќе остане ако има понуда за прв голман негде.
  За Ловрен има некоја шпекулација или се се сведува на она скачи, скачи :D
  Од овие тројца било кој би бил добро засилување, и би требало да сте добро покриени скоро секаде.
  Peja989
  Peja989
  Уште 2 години има Пепе, затоа ми дава надеж дека ќе остане. Ловрен, имаше и некои други шпекулации али некако се намалија. За тројцава, најмногу сакам Лалана али не би се противел ни на Шакири или Санчез.
  Ја отидов во темата за истиот коментар си ме претркал.. :(
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom