Recent Content by Filip Telford

 1. Filip Telford

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Музиката е баш, баш јака.
 2. Filip Telford

  Moviespotting 2022

  21. Tommy Boy (1995) - 3.5 22. Black Sheep (1996) - 3.5 Класика комедии се овие, тв филмови од оние лабави и безвезни. Со Дебелиот, многу луда и смешна појава своевремено. 23. Paris, Texas (1984) - 4 Oва е многу добар филм, драма за еден човек кој ќе се врати во цивилизација после 4 годишно...
 3. Filip Telford

  ATP тенис - општа дискусија

 4. Filip Telford

  30 Day Movie Challenge

  Ден 25: филм поврзан со храна/готвење Овој штрајкува со глад. https://www.imdb.com/title/tt0986233/ Зошто не сте го гледале филмов?
 5. Filip Telford

  ЕП 2022

  Си чоукаат норвежаниве чат пат не им е тоа страно. Ебате коњите плус 5-6 разлика испуштија а што е најтрагично при таа предност имаа шанси и да ги растурат скроз жутиве. Овој Сагосен ми е малце умрен, не? Вие што повеќе пратите ракомет што ќе кажете? Имам впечаток дека последниве 1-2 години...
 6. Filip Telford

  Фан Клуб: Интер

  Што вика Стекот, Перишиќ се наоѓа у таа фаза од кариерата каде ќе кешира у небитен клуб 2-3-4 години, ќе игра бетон прва постава у второразреден клуб 2-3-4 години или ќе остане у Интер да дели минутажа односно да влага од клупа 1-2 макс 3 сезони и после ќе иде у пензија. Јас го сфаќам со...
 7. Filip Telford

  Serie A 2021/2022

  Зошто? А со оваа што се деси? Веќе имаат донесено
 8. Filip Telford

  Kajgana Song Contest #172: Postmodern Jukebox

  Оваа е најјака песна и у секакви кавери и изведби, пак е најјака.
 9. Filip Telford

  Serie A 2021/2022

  Па нели титула ќе освоите?
 10. Filip Telford

  30 Day Movie Challenge

  ден 24: филм кој што порано си го сакал, а сега не https://www.imdb.com/title/tt0993846/?ref_=nv_sr_srsg_0 Првиот пат коа го гледав ми беше врв, сеа пред некоја недела го гледав пак и едвај, на рати. https://www.imdb.com/title/tt1375666/?ref_=nv_sr_srsg_0 Па и за овој може истото да се каже...
 11. Filip Telford

  Ракомет - општа дискусија

 12. Filip Telford

  30 Day Movie Challenge

  Ееее има време за малата. :D
 13. Filip Telford

  30 Day Movie Challenge

  Ден 23: филм со твојата омилен актерка (може пример и 5 филмови со актерката, или по 1 филм од 5 актерки) The Reader (2008) со Кејт Винслет. 9 За филмов пишував тука. Кејтица не е на врвот на листата актерки со најмногу изгледани филмови од мене, не дека другиве на листата и бегаат многу, по...
 14. Filip Telford

  Фан Клуб: Интер

  А па Јувентус што покажува еден капацитет за 10 у низа. Маркес не замарај да ми шириш паника. :anco:
 15. Filip Telford

  Serie A 2021/2022

  Овој на Ибра сељакот, вчера се повреди и на искачање надвор го одмина Жиру ко овој да му е крив што носоња е диносаурс и веќе не може да постои како прволигашки фудбалер. Ебате тоа умислениот фактор.
На врв Bottom