Recent Content by Генерал

 1. Г

  Хомосексуалност (општо)

  Е тука си во право. Треба еднаш месечно, секој месец, а пред Нова Година два пати.
 2. Г

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не за џабе него го викаме Блгарчето ОфтопикоФ.
 3. Г

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ако ви е утеха НА СИТЕ кои чекате укази односно од списокот на Бибо, годината ќе ја исчистат за многу брзо, ќе ви бидат потпишани укази. Како што гледате работаат во бранови. Што тоа значи? Самите 1. донесоа процедура за издавање на Укази во Софија на лице место во МП и 2 .Најавија 6000...
 4. Г

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И сте постојан офтопик, само не Ви ги пријавувам мислењата пошто темата од неодамна има модератор и машала ќе има работа како што гледам. Колку да ти се одговори на прашањата од типот „кога указ“ пошто не е само твоето такво деновиве, Ве разбирам чекате указ и се нервирате, но оваа недела...
 5. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Се' додека на форумот виреат ликови кои одредуваат кој е паметен, а кој тутурутка (да не ти давам примери - очигледни се), дотогаш ќе НЕМА слободна дискусија. Имаш копче игнорирај и имаш копче одговори или цитат, ако воопшто си тука за дискусија. Доколку ти и некои, на кои не ви прилега ниту на...
 6. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ама веќе гледаме, зошто некоја година? Сакаш концерт? - вакцина/пцр Сакаш авион? - вакцина / пцр Сакаш одмор? - вакцина / пцр Карантин / скратена плата колку за сметки и јадење / редови пред маркети, банки, болници. ЕНОРМНО задолжување со кредити на секоја една држава, апсолутно уништување на...
 7. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Не е тоа проблемот, во братска србија даваат на велико вакцини (буквално на кој стигнат) па и таму има апашлук од епски размери. Работата е што овие гомнариве наши буквално од се' гледаат да исцедат до последен фенинг, а народот кој го ебе! +1 (Good advice & observation) п.с. Дали го гледаш...
 8. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Човек да не го знае и да го слуша ќе помисли инкасант бил наместо доктор пред да добие функција. Па како лагано си израчуна... децата ги вадиме од равенката, толку планираме да вакцинираме оп-цуп колективна лепота на повидок. Кој кретен.
 9. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Проблем е што ги има, не што се минорни. Не знам како може така лесно да се помирите со тоа и да го воспримате како обична информација (пример, како временска прогноза или дневен извештај за сообраќај на патиштата). Под 17 прашање е ДАЛИ воопшто ќе фати вирус, а и да фати тоа е млад организам...
 10. Г

  Најекономично греење (затоплување)

  Не го напаѓам Стрелец, ниту пак го бранам со постот, туку сакав да му посочам на членот дека кај нас обично тоа плусевите се маркетинг и како се' останато во вукојебинав (од техника страна) ПРАШАЊЕ е дали е квалитет. Инаку, не спорам дека поголема енергетска класа не значи заштеда, таман...
 11. Г

  Најекономично греење (затоплување)

  БАШ тоа сака да ти посочи. Дека е ДРУГО т.е. дека ако платиш помалку за струја нема да бидиш повеќе згреен. Односно ако наместо А+ со 3.5 добиеш А++ со 2,5 всушност губиш на топлина во просторот - што ти е клучно во греењето (без разлика на плусевите). Плусевите се само маркетиншки трик, а...
 12. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Без разлика какви се, не ми ја сфаќаш поентата, со самото тоа што се оди на УНИфициран став за било што ја убиваш дебатата. Ја убиваш љубопитноста. Грев е да се праша дали после вакцинација има некој несакан ефект. Грев е да се праша дали без вакцина би имал океј шанси? Знам дека не, не го...
 13. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Исто, барањето на „ДОКАЗИ“ од „релевантен извор“ за некое свое трвдрење кое ќе го донесиш со здрав разум. СЗО мена 50 пати став, разни луѓе кои животот го посветиле во високи кругови во медицина (да не зборувам политика пошто не е релевантно) МЕНАА 50 пати став, ама НЕ јас и ти обични смртници...
 14. Г

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Диктаторот замина, дојде фирерот. Да те потсетам само: - Афера со респиратори од Бразил. - Афера со вакцини од Кина. - 72h карантини за Велигден и слободно движењето за знаеш веќе кој празник од нашите сограјџани. - 1000+ заразени на ден, 50+ мртви. - Луѓе даваа пари под рака за да одат на...
 15. Г

  НБА сезона 2020/2021

  Не мора да значи, им требаше само малку повеќе одмор за поквалитетен натпревар, а и ова што го пружија беше повеќе него добро - едноставно Букер беше (е) на едно друго ниво. Јас мислам дека ќе има најмалку 6 натпревари серијава. Клиперс има искусен тим, за разлика од Феникс... еве гледај Пејн...
На врв Bottom