Recent Content by Вено

 1. В

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Здраво на сите! Би сакал да ве прашам нешто накратко. Едноставно е. Сакам да порачам рачен часновик од Amazon и вкупната цена со shipping ми испаѓа 162$ (8000 МКД). Дали некој знае случајно како би пресметал колку давачки ќе имам, или од прилика колку ќе имам кога ќе ми стаса? Гледав во тоа...
 2. В

  Помош и совети

  Mava nekoj aktivno Silkroad online?
 3. В

  Ziv si? :)

  Ziv si? :)
 4. В

  Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

  Zdravo. pred nekoj den mi tekna da mu praam jailbreak na ipodov(4G, IOS 5) so redsn0w i sve bese okej se dodeka ne se naprai jailbreakot i ne mi se pojavi cydia na ekranot. posle jailbreakot ipodot sam se iskluci i se vkluci i mi falea mnogu aplikacii kao safari,photos,cydia i sl.posle toa mu...
 5. В

  21.12.2012 (read only)

  Промени имало, и секогаш ќе има. Факт е дека има премногу население на планетава, и дека тоа треба да се намали на било каков начин. А ова што се случува со Јапонија не е чиста случајност...
 6. В

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  дали некој имал лично искуство со ipod touch 4g? и дали вреди да се дадат 250е за истиот
 7. В

  21.12.2012 (read only)

  2012 година е поврзана со Nibiru или X-Planetata ама нема врска пошто не постои таква планета, Маите ја помешале со Јупитер или планетата на минувањето, така да нема простор за паника, поради тоа што календарот на маите завршува на 12 декември 2012 година. бај д веј до сеа било предвидувано ќе...
 8. В

  Возраст за прв сексуален однос

  Не е све до годините мислам, али мислам дека ке да е глупо ако биде под 15-16.така да 16,17+ (= chill.
 9. В

  Мамење на тестови?

  Втора година средно. Иначе препишување практикувам често(= Посебно на оние тестови кај што ни се дадени прашањата од тестот. Ги куцам у ворд, па ондак ss сечам што ми треба у msp, префрлувам на телефон. И потоа следи завршен дел идеш на тест седнуеш вадеш мобилниот и демек ти стои онака и само...
 10. В

  Најубава Македонка! (со слики)

  Каролина гочева. само не ставајте слики каде што има 100 кила пс на нив.
 11. В

  Колкав е вашиот гејмерски стаж?

  10 години сигурно. од прво оделение ми купија П1 ОС windows 98 со 128 рам и 64 графичка со 14 инчен монитор, јако. :D. Првата игра шо се заразив озбилно беше Gnomes, па тогаш обрнав на Redalert и ја играв многу многу време. од 10 години го запукаф кантерот мислам па до ден денес го играм, со...
 12. В

  Ваша гејминг опрема

  Ти препорачуем прво маус да земеш интели 1.1 + обичен платнен пад, најефективна комбинација за почеток. тешко да најдеш квалитетна комбинација за 1500денари, 2500 да. @тема тастатура Logitech ultra-flat маус Intelli 1.1 пад Steelseries qck heavy слушалки gembrid. EDIT: Ми текна имаш у...
 13. В

  21.12.2012 (read only)

  vil : 2012 godina e povrzana so Nibiru ili X-Planetata ama nema vrska poshto ne postoi takva planeta,Maite ja pomeshale so Jupiter ili planetata na minuvanjeto taka da nema prostor za panika poradi toa shto kalendarot na maite zavrshuva na 12 dekemvri 2012,btw do sega bilo predviduvano deka ke...
 14. В

  LHC Судрувач на честички (Церн, Божја Честичка, Бозон, Хигс)

  значи ова се тешки глупости дека ќе биде крај на светот .. земјата опостјува веке 5 миљарди години или повише незнам точно .. и сеа од еднаш да биде крај, неможе тоа така.. еве нешо од мој другар што пишувал Како всушност работи акселераторот (LHC)? LHC собира честички и ги разделува на...
 15. В

  Најдобро гејминг глувче и гејминг пад

  даде genius е ... Cyber snipa za 1500 denari ako moze nekoj da ti go kupi od stranstvo .. ti da si go poracas so se postarini sve kje te fati maximum do 1800 .. taka nesto mene mi go donesoa :/ :D poz
На врв Bottom