Recent Content by Јаневски

 1. Јаневски

  Македонска Пролет

  Еве твојов пост не го читам преку интернет, го испринтав на хартија. Поентата ми е, окупаторската власт едвај чека некој поединечен „терорист“ или група да излезат со пушки или гранати и да ги стрпаат в затвор или да ги убијат, најлесно и наједноставно би им било тоа. Гнасата Ефтов на пример...
 2. Јаневски

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Убаво си приметил, се што е надвор од Mакедонија конзистентно добива тапа брзини на пример можеш да очекуваш нешто како 30/50Mbps. Јас забележав дека не чини кога аплоадирам на google или на сервер. Мислам дека порано беше подобро. (црвена боја една конекција сина боја повеќе паралелни конекции)...
 3. Јаневски

  Електроларингс

  Прашај во Акус Медикус, исто можеш да прашаш дали и колку е покриено од фондот, работат и со плави картони.
 4. Јаневски

  Коцкање како болест

  Што значи ова? Еве јас на пример имам 65 години, по 365 денови, по 24 саати дневно, по 60 минути на саат... дигитронот... 34164000 минути на располагање вкупно, од кои што пола се веќе потрошени. Значи поделено со 2 ќе ми останат 17082000 минути, од кои што 1/3 треба да отиде на спиење, 1/3 на...
 5. Јаневски

  Коцкање како болест

  Нема лекови, не се коцкај. Коцка е игра во која што само куќата добива. Постави си правило - од сега никогаш повеќе не влегувам во коцкарница, обложувалница, или било што поврзано со коцка и почитувај си го правилото. И не потпаѓај на - ама сега уште овој пат па од утре... И научи да живееш со...
 6. Јаневски

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Она што купените медиуми на Северџанистан нема да го објават, е дека во општина Лозово, со 7 за, наспроти 2 гласа против, од советниците е изгласано македонското знаме од Кутлеш за општинско знаме. Да живее Македонија, нека се множат ослободените територии. 20ти Април, велигденска честитка за...
 7. Јаневски

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Само кај тебе или и на повеќе места? Им пријави? Што викаат?
 8. Јаневски

  Чешање во препоните

  Појди на кожен лекар, имаш Ремедика.
 9. Јаневски

  Мувла и отстранување на мирисот од сретства по чистење.

  Ништо не треба да правиш освен да луфтираш, натриум хипохлорид - варикина, ќе копа јако 3-4 дена, потоа недела, две послабо и така. Не мешај, ем не смееш пошто испушта хлор гас, ем нека ја сузбие мувлата убаво. PS: И проблемот ти е што имаш влага од некаде. И се додека имаш влага ќе те јаде...
 10. Јаневски

  5G / фајв-џи

  Мобилните оператори добиваат.
 11. Јаневски

  Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

  Човекот вели дека, АЗОВ ги стрела цивилите што сакаале да побегнат во Володарск: https://twitter.com/Youblacksoul/status/1504596675746271233
 12. Јаневски

  Брука во КАМ маркетите

  „ЕУ ќе не брани, НАТО ќе не храни.“ „Дојде живот.“ Повелете, уживајте. :)
 13. Јаневски

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Австриски им е соработникот, за телефонијата и за кинеските ONT-а. JM-Data. Којзнае на кој сабнет те ставиле... Некој може ги помешал VLAN-ите. PS: Или може земале нови адреси.
 14. Јаневски

  Собирање залихи на намирници заради страв од војна

  Имам едно шише зејтин, ќе ме служи 10 години.
 15. Јаневски

  A1 Телевизија повторно на тв екраните

  Генијалец заборавен од државата:
На врв Bottom