Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.121
Го сакав пред Ентони од аспект што веќе има какво такво искуство во ПЛ, чини исто како Антони, и ми ДЕЛУВА физички посилен.

Во моментов, Ентони делува како потенцијал, без конкретен завршен продукт. Но, ајде, ако дојде Ентони во ПЛ, тогаш ке споредуваме.

Го дискутиравме скоро цела година ама нашиве ич имтерес немаа за него многу добар играч добива Челзи штета.
Ричарлисон им беше на радар на скаутите Рафиња не, да сум на место на Тен хаг би разговарал за смена на скаут.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Де Јонг, Ериксен, Маласија, Лисандро Мартинез и Антони..Супер преоден рок.

Ама нешто ме нервира,имено не се заинтересиравме за централен дефанзивен мидфилдер, а очајно ни треба ваков играч веќе 3 години, Мектоминеј и Фред не се такви. Незнам баш кој е квалитетен на таа позиција да се пазари ама според мене мора да се разгледува нешто за таа позиција.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.121
Де Јонг, Ериксен, Маласија, Лисандро Мартинез и Антони..Супер преоден рок.

Ама нешто ме нервира,имено не се заинтересиравме за централен дефанзивен мидфилдер, а очајно ни треба ваков играч веќе 3 години, Мектоминеј и Фред не се такви. Незнам баш кој е квалитетен на таа позиција да се пазари ама според мене мора да се разгледува нешто за таа позиција.
За МекТоминеј имало понуди од доста репетабилни клубови кои се распрашувале за трансфер и у Јануари ама нашиве не сакаат ни да чујат.
Тен хаг го цени исто денеска имаше линкови дека го рачуна како видален дел од тимот.

ПС за преодниот рок би дал оценка солидно завршена работа за супер требаше да го земат Нуњез и холдинг везњак. :D
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
За МекТоминеј имало понуди од доста репетабилни клубови кои се распрашувале за трансфер и у Јануари ама нашиве не сакаат ни да чујат.
Тен хаг го цени исто денеска имаше линкови дека го рачуна како видален дел од тимот.

ПС за преодниот рок би дал оценка солидно завршена работа за супер требаше да го земат Нуњез и холдинг везњак. :D
Немаме толку финансии за Нуњез инаку да и јас го сакав во Јунајтед има голем потенцијал во дечкото,ама финансиите ни се такви што мора секоја банка да ја штедиме, инаку слушнав информација ако не се обезбедило Лига на Шампиони наредното лето немало да имаме ни 50 мил за трансфери..
Дефинитивно оваа сезона е мноогу значајна за Јунајтед како целина.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.121
Немаме толку финансии за Нуњез инаку да и јас го сакав во Јунајтед има голем потенцијал во дечкото,ама финансиите ни се такви што мора секоја банка да ја штедиме, инаку слушнав информација ако не се обезбедило Лига на Шампиони наредното лето немало да имаме ни 50 мил за трансфери..
Дефинитивно оваа сезона е мноогу значајна за Јунајтед како целина.
Трансфери не се битни битно е да има дивиденди за вампирите од Америка.
:(
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Де Јонг, Ериксен, Маласија, Лисандро Мартинез и Антони..Супер преоден рок.
Се заебаваш ли? Ниеден немаме потпишано, не знам как може преоднио рок да е супер?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Се заебаваш ли? Ниеден немаме потпишано, не знам как може преоднио рок да е супер?
Па би требало да се овие, негледам причина да не се реализират трансферите.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
А замислете Тен Хаг го убеди мрзата Марсијал сериозно да си ја сфати работата и конечно да искористи некој дел од потенцијалот што го има(ше)? :D
Марсијал секогаш ја игра добро првата сезона под нов менаџер.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Добро ја не знам што се запнале пола тим на Ајакс да го зимат, ај Ајакс да се викаме ако не, сите ги преселија кај нас се Холанѓани па среќа Мемфис не му текнало да го купува.
Имам некое чувство дека ако им го смени тој лузерски менталитет можеме да очекуваме преродба, ама ако тоа што го имаме на располагање потфрли ќе ни треба нов ремонт другата година, не ни сакам да размислувам да не освојат ништо, ма да знаејќи ги какви се лигави после првиот пораз сите ќе се жалат на повреди и како тренинзите им се тешки.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.217
Manchester Utd had already planned on offloading Aaron Wan-Bissaka and Brandon Williams but the scheduled arrival of Tyrell Malacia leaves Alex Telles vulnerable. [Samuel Luckhurst] #mufc
Автоматски споено мислење:

Manchester United have made a €40m BID for Lisandro Martínez. #MUFC @HernanSisto
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom