Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.467
Поени од реакции
4.622
И пак ништо не направивме. :D
Поентата на муабетот ми е дека не е само до вложување пари, некој член погоре пиша дека неможеш да достигнеш успеси со скромно вложување, проектот на Ливерпул покажува поинаку.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
На Ливерпул му се погоди продажбата на Кутињо и паметно инвестираните пари од тој трансфер.


Во превод, продажба на Леао. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
На Ливерпул му се погоди продажбата на Кутињо и паметно инвестираните пари од тој трансфер.


Во превод, продажба на Леао. :D
Претеруваш.

Кутињо не ги однесе Пул до никаков трофеј, Леао нас не влечеше на грб оваа сезона на 23 години и тоа со сомнителен фитнес во вториот дел од сезоната, генерациски талент е па би успорил малце со овие кеширања на него.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313
ако не потпише нов договор летово(да речеме до 15ти август) одма да го продадат се преку 100м е полн погодок после тоа ни 20м нема да му извадат.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Он ради талентот и потенцијалот има добра причина да чека и да види во која насока ќе оди проектот на Милан. Ако осети/е советуван дека ќе нема борба за важни трофеи до крајот на тој договор кој би го потпишал, сигурен сум дека ќе си оди, или сезонава за пари, или догодина за џабе.
Во Милан треба да го антиципираат тој потег за да нема наредно лето пак некоја Олимпијада и смс пораки со лажги и филмови :D
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.130
Поени од реакции
4.957
Леао е талент али џабе ако не сака да остане......не дека толку би имал против да остане али мора да му дадат тоа што бара, знае дека клубот нема други ѕвезди од негов калибар и сака да си добие побогат договор...ништо чудно.

Да беше у Реал, Сити, Ливерпул немаше сигурно да бара 7 миљона и со 5 ќе си потпишеше али кога си у некоја фирма најдобар сакаш да си најплатен.

Ако до крај на Јули не потпише нека го продадат док може да му се извадат 80-100 миљона и да се пазари квалитетна замена.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Претеруваш.

Кутињо не ги однесе Пул до никаков трофеј, Леао нас не влечеше на грб оваа сезона на 23 години и тоа со сомнителен фитнес во вториот дел од сезоната, генерациски талент е па би успорил малце со овие кеширања на него.
Леао го спомнав, затоа што не ми текнува на друг од кој може да се извадат толку пари и потоа да се реинвестираат. Се надоврзав само на споредбите со Ливерпул.

Ја има онаа поевтина варијанта со Бенасер. Ова второ сценарио не би се изненадил и летово да биде реализирано.

А и не сум сигурен дека Леао ќе одолее на понуди со уште една добра сезона позади него.

Најважно е да му го продолжат договорот, па потоа ќе видиме. Не ми делува дека Милан и Леао ќе имаат голема иднина.

Мене тие муабети околу Ноа Ланг, ми делуваат како подготвување за пост Леао.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Леао го спомнав, затоа што не ми текнува на друг од кој може да се извадат толку пари и потоа да се реинвестираат. Се надоврзав само на споредбите со Ливерпул.

Ја има онаа поевтина варијанта со Бенасер. Ова второ сценарио не би се изненадил и летово да биде реализирано.

А и не сум сигурен дека Леао ќе одолее на понуди со уште една добра сезона позади него.

Најважно е да му го продолжат договорот, па потоа ќе видиме. Не ми делува дека Милан и Леао ќе имаат голема иднина.

Мене тие муабети околу Ноа Ланг, ми делуваат како подготвување за пост Леао.
Океј, легитимно само што јас мислам дека ќе тераме некоја година со него но ќе видиме, не мислам дека и твојава ситуација е скроз нереална.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Океј, легитимно само што јас мислам дека ќе тераме некоја година со него но ќе видиме, не мислам дека и твојава ситуација е скроз нереална.
Искрено, појма немам. Многу работи ми се нејасни и коментирам доста и под влијание на позитивни или негативни вести. :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Искрено, појма немам. Многу работи ми се нејасни и коментирам доста и под влијание на позитивни или негативни вести. :icon_lol:
Јас и затоа глеам малце искулирано периодов, не верувам во шпекулацииве за буџетов, за губење играчи, за колапс наредна сезона пошо некако класика ми е од страна на медиумиве последниве 2-3-4 години.

Чекам каква ќе биде одлуката на Малдини за нов договор, после интервјуто што го имаше мислам дека се ќе биде јасно откако ќе знаеме дали продолжува или не.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Милан преговара со Малдини и Масара да останат, а овие во исто време преговараат со фудбалери да дојдат во Милан.

Што е најинтересно, некои и договорија, но со нивните клубови се држат на дистанца.


Толку е лудо што почнувам да мислам дека ова е некоја тактика. :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.813
Поени од реакции
8.646
Овој Кардинале колку проценти од акциите на клубот купи??

Како што гледам слично нешто на Палота, нашиот бивши газда, има инвестиционен фонд и инвестира со кредити и пари на банките
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313
Овој Кардинале колку проценти од акциите на клубот купи??

Како што гледам слично нешто на Палота, нашиот бивши газда, има инвестиционен фонд и инвестира со кредити и пари на банките
мислам 70 купи 30 останаа на елиот, но зад да ги купи тие 70 елиот му имаат кредит дадено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom