Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Возбуден сум ама некако се плашам да не биде како и Мурињо и Оле од кој очекувавме многу а паднавме на најдолното можно ниво.Мора да ѓи спушти на земја смрдлаците и да почнат да трчат да играт тимсќи фудбал ..
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Врска немаш, @Vampiria прочитал дека ПСЖ ќе понуди 120, иако кошта 60. Мајтапот настрана, мислам дека пазарот на играчи не е како пред некоја година, и дека крвопијци од типот на Борусија Дортмунд можат да заборават на суми од 130-150 мииони. Веројатно најголемите трансфери нема да бидат повеќе од 80 милиони, а и тоа баш ретко.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.322
Возбуден сум ама некако се плашам да не биде како и Мурињо и Оле од кој очекувавме многу а паднавме на најдолното можно ниво.Мора да ѓи спушти на земја смрдлаците и да почнат да трчат да играт тимсќи фудбал ..
Со оглед на тоа дека се смени се што можеше да се смени во поглед на структура во клубот, освен нели, газдите, не би требало да има вакви пиздарии повеќе. Да не биде само случај да бараат од Тен Хаг да прави од вода вино, и со 50 милиони буџет да очекуваат дека ке зима титули во лига во која се инвестираат планини пари.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Со оглед на тоа дека се смени се што можеше да се смени во поглед на структура во клубот, освен нели, газдите, не би требало да има вакви пиздарии повеќе. Да не биде само случај да бараат од Тен Хаг да прави од вода вино, и со 50 милиони буџет да очекуваат дека ке зима титули во лига во која се инвестираат планини пари.
Најнормално,еве според мене ќе се земат ДеЈонг,Лејмар/Босума/Камара плус Ериксен,во нападот или Нињез или Нкунку,во одбраната Тимбер,мислам оти е сосема доволно како за прв трансфер период и менување на тимот од корен.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.074
Не ми е битно кого ќе донесе, ако сака нека стави цел тим на анонимуси и нека ги преплати, битно ми е да видам некаква позитивна промена, да видам играчи што ќе сакаат да играат фудбал, што ќе се борат за секоја топка, што ќе знаат што прават на терен. Во глобала се што е обратно од досегашното сакам да го видам. Тек тогаш можам да кажам дека бил добар потег назначувањето на Тен Хаг.

Ако остави лиглињата да му се умилкуваат на почеток, за на првата криза да го наместат како директен виновник ништо не правиме.

Ми е гајле дали ќе го копирал методот на Ајакс, или било кој тим, сакам да видам фудбал и жар на Олд Трафорд.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.626
Поени од реакции
7.201
Најнормално,еве според мене ќе се земат ДеЈонг,Лејмар/Босума/Камара плус Ериксен,во нападот или Нињез или Нкунку,во одбраната Тимбер,мислам оти е сосема доволно како за прв трансфер период и менување на тимот од корен.
Со Ериксен буквално никој не не поврзуа така да чкртни го од списокот.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Со Ериксен буквално никој не не поврзуа така да чкртни го од списокот.
Ни со Бисума, ни со Лемар, ни Камара никој релевантен не не поврзува, не знам од каде ги ископа овие имиња.

А јас лично би сакал да го донесат Ериксен. Ќе има голема корист.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Ќе бидат спомнати,до Де Јонг ни фали уште еден,ќе земеме барем еден од тие што ѓи спомнав.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom