Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 февруари 2011
Мислења
381
Поени од реакции
486
Шо вика бесанкон, како изигра МекТоминеј денес? Лудило брааат :icon_lol:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Кај нас нема кој да застане на топка, не ме изненадува резултатот, со ваква игра еднаш изненадеш као лани и веќе наредната година дебакл, оти тоа се банана тактики, за инстант успех. Т.е. нашата игра се состоеше од контри , уште ми текнува Роналдо коа мавташе со рацете као да смири игра малце да задржат посед они чекор 2 и рогај, да се вратам на средината пошто одбраната ич не ми се коментира, одговорно тврдам дека Фред и Мектоминеј се срам за позицијата на која што играат. Виртуози ги викавме тие на времето, креативци, и сеа не можам а да не замислам место да си направиш удобно да ти е да ја држиш топката да ти текнуваат еден куп идеи, да направиш потег повеќе некогаш ти одбираш да трчаш шпринт и ја рогаш напред, ја ако грешам кажете.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Член од
26 јануари 2020
Мислења
696
Поени од реакции
914
Не знам шо зборови да изберам да ги доловам овие лишки шо успеаа да имаат олку малку поени! Срам и арам да му е.
Во знак на солидарност би требало да речат овој месец не мора плата да земиме и онака ништо значително не постигнавме. А експертите од газди нека им вратат дел од парите на тие шо купиле сезонски карти или пак нека ги даваат поевтино наредна сезона да им ебам се до трето колено.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Искрено Боувен од Вест Хем ми прави многу мерак како играч. За опција по десна страна би бил одличен. Не мора за прв тим иако со примадониве и прв тим би зацементирал.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Искрено Боувен од Вест Хем ми прави многу мерак како играч. За опција по десна страна би бил одличен. Не мора за прв тим иако со примадониве и прв тим би зацементирал.
Јас веќе неколку месеци зборувам за Боувен. Инаку да не се лажеме, убедливо најголем проблем на Јунајтед е средниот ред. Заради мизерниот среден ред и одбраната изгледа многу полоши од што би изгледала. Ниту еден играч од одбраната поединечно гледано не е толку слаб за да се примаат толку многу голови. Мегваер во репрезентацијата со Филипс и Рајс пред него изгледа многу поинкау.

Фред и Мек Томинеј во најдобар случај се за резерви, а јас и Бруно би го продал додека држи цена. Потребни се млади енергични играчи во средниот ред кои ќе ораат по теренот, инаку ништо не правиме. И десен бек со офанзивни карактеристики. Тие се најприоритетните позиции моментално. Нападот зависи од ситуацијата со Роналдо, и од тоа дали Тен Хаг може да му ја спаси кариерата на Рашфорд.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Искрено Боувен од Вест Хем ми прави многу мерак како играч. За опција по десна страна би бил одличен. Не мора за прв тим иако со примадониве и прв тим би зацементирал.
По би одел по Рафиња од Лидс, не дека Боувен е лош али Рафиња мислам дека е подобра опција.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
По би одел по Рафиња од Лидс, не дека Боувен е лош али Рафиња мислам дека е подобра опција.
Ај Лидс ако летнат Чемпионшип, а на добар пат се, ќе биди достапен Рафиња за околу 30 милиони.

Ама ко за почеток нека го донесат дечкото и еден салам ДМ.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Ај Лидс ако летнат Чемпионшип, а на добар пат се, ќе биди достапен Рафиња за околу 30 милиони.
Проблем е што и Барселона е заинтересирана а ние не играме лига на шампиони.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
По би одел по Рафиња од Лидс, не дека Боувен е лош али Рафиња мислам дека е подобра опција.
Проблемот со Рафиња е што не е константен. Една утакмица најдобар, следните две никаде го нема. Башка и патарушка е. Боувен е тамам. Инаку, што бидна со муабетот со Антони од Ајакс? Toj реално технички е подобар и од Рафиња и од Боувен.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Проблемот со Рафиња е што нее константен. Една утакмица најдобар, следните две никаде го нема. башка и патарушка е. Боувен е тамам.
Ист е и Боувен сум го гледал каде стагнира и он али секако добар играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom