Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
:pos: :pos: :pos:

Не знам што да кажам што не е веќе кажано. Пишав еднаш, мора да пишам пак - ова е убедливо најслабиот тим на Манчестер Јунајтед откако пратам фудбал. Слободно може да кажам и дека играме најмртов фудбал во цела ПЛ. Барнли бар имаат концепт кој го следат и знаат што сакаат. Ние сме без компас и напред и позади. Таман ќе помислиш "ова е дното", они веднаш ти даваат демат и ти покажуваат дека знаат уште полошо.

Неможам да сфатам што е проблемот. Се сменија 5 тренери, се свртеа играчи и играчи. Дел од нив беа во топ форма кога доаѓаа и уште по првиот месец едноставно забораа да играат фудбал. Бруно ваљда беше единствен што успеа да биде конзистентен едно година дена ама моментално и тој е целосно вклопен во сивилото. Колку се мртви и депресивни на терен, нема да ме чуди и да се самоубие некој во блиска иднина.
Барнли барем ќе погодат некој центаршут и ќе дадат гол. Ние се отепавме 90 мин центрирање, се на се 3 пати наш играч погодија со топка.
Овие не заслужуваат ни 1 фунта да видат за последните 2 - 3 месеци, а не плати по 200к+ неделно да земаат. Мене би ми било срам да ја земам платата за она мизерија.
А бидејќи ќе ја земат, барем нека ја донираат во добротворни цели, на пример парите да се поделат на навивачите кои секоја недела одат да ги гледаат и да си го кратат животот по 1 година секоја утакмица со овие мочковци.

И дај од следна утакмица нека ги стават Гарначо, Ханибал и уште некој од тие младите, барем нема да се нервираме.
Со Евертон, Ватфорд, Лестер, екипи кои ги товарија сите оваа сезона, ние успеавме да освоиме по 1 бод од две утакмици со секој од нив.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
Убеден сум дека ако останеше Оле ќи игравме многу подобар фудбал, ќе имавме повеќе поени и ако не бевме 4-ти ќе имавме реални шанси да завршиме 4-ти. Вака Рагник нема никаква идеја, нема авторитет и најлошо неможат да го казнат зошто и така на крај од сезонава нема да е тренер. Играчиве не се замараат зошто веројатно знаат дека догодина нема да бидат тука. Така да догодина може да го гледаме Јунајтед на Градски против Шкендија.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Убеден сум дека ако останеше Оле ќи игравме многу подобар фудбал, ќе имавме повеќе поени и ако не бевме 4-ти ќе имавме реални шанси да завршиме 4-ти. Вака Рагник нема никаква идеја, нема авторитет и најлошо неможат да го казнат зошто и така на крај од сезонава нема да е тренер. Играчиве не се замараат зошто веројатно знаат дека догодина нема да бидат тука. Така да догодина може да го гледаме Јунајтед на Градски против Шкендија.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Керик нека останеше кога веќе сакаа промена. Рагник ти е класичен пример за оној изразот изгубен Германец.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Влегов теретана да вежбам сите љубоморни шо ми се на мртвото кревање шо го кревам од 180кг, си најдоја рачка да ми реча Ејјј оној твојот тим губи од најотепаниот тим во лигата, хехехе хахаха. Фатив фрлив шипката, го поебав ламинато и си заминав без поздрав од сред вежбање. Не се живеј појче лујџеееее.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Добро е што одлучив да не го гледам ич натпреваров. Сезоната кога и онака е отидена, треба минутажа да им се даде на Гарначо и компанија од младински категорија. Гледам денес на резерви 2 голмани ставени...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Малку е тоа додади уште некоја нула тие се плати во чешионшип и league one. :D
Па и со league one си џаболебар сакам да кажам. Ако си во ПЛ веќе си Аким од Coming to America :ROFLMAO:.
А за нашиве што да се кажи, освен чемер и јад :facepalm:.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Fun fact, здрави Фред и Скот се најголемите работници на терен, затоа беа стандардни во средина кај Оле и кај Рагник кога дојде. А ќе бидат и кај Тен Хаг (всушност за Скот ќе видиме, премногу осцилира). Единствени играчи кои не ги имам видено да застанат на терен.
Она денес беше класична летаргија.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Изгубени се во просторот и времето а и не се замараат.Ако сакаме барем за некоја година да се бориме за трофеи едноставно мора на Тен Хаг да му дадат одврзани раце да купува и продава управата апсолутно да не се меша .. Од играчите мискам дека само Бруно може да игра таков фудбал како што сака Тен Хаг на другите очигледно не им се игра или се подпросекот,едноставно немат идеа шро со топката акција нема контри нема центаршутеви нема корнери мисзерни ..ваква мизерија од фудбал нема гледано.Мора мора да се промени барем пола од тимот .
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.247
Fun fact, здрави Фред и Скот се најголемите работници на терен, затоа беа стандардни во средина кај Оле и кај Рагник кога дојде. А ќе бидат и кај Тен Хаг (всушност за Скот ќе видиме, премногу осцилира). Единствени играчи кои не ги имам видено да застанат на терен.
Она денес беше класична летаргија.
Се надевам дека следната сезона нема да бидат дуо туку ќе се борат за позиција.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Добро бе, кога одев по баскет терените низ градов(дури ми можеше газОт), не дај боже да имав лош ден да изиграм лошо, абе не можев да спијам нерви кинев, душа ме болеше, едвај чекав да отидам пак да изиграм пепел да направам, душа вадиш се бориш за секоја топка, се караш за секој лош потег или одглумен фаул, чисто од факинг љубов (и за да не чекаш ебана боЉа).

Овие за мене се дно ебано од карактери, не би ги зел ни во маало во тим..не пак да ми играат во најгледаниот фудбалски тим на планетава.
Буквално прават пари за еден месец колку ние за цел живот.
И не ги боли КУР. Губат и не се замараат ејј..//??
Разбирам да изгубиш...ама да се бориш, да оставиш се што знаеш на терен, да се види барем дека се трудиш ама дека толку ти е капацитетот.

Ама не, на мочковциве де менаџерот не им бил погоден, де не можеле со автобус да се возат, де во депресија ради пичката не му давала, де ги искарал некој ни ѓој ни твој новинар, па тренирале доцна...па..идете у триста пичке материне

Би ги продал сите и око нема да ми трепне.
Ок би задржал најмногу 2, 3ца.

Без ебан карактер на клупа, што ќе ги шамари и ќе ги испрати у три лепе материне при првиот ебан курташак, не бидува ништо.

Има една стара, "В муцки мање, в гас ебање".

Се извинувам што пцуев поштована публико.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
@Џио апсолутно точно и искрено. Окапавме овде чекајќи подобри денови, ама изгледа уште ќе се начекаме. Само се молам конечно да се свестат газдиве и да пресечат дека вака веќе не може. Не може долго време да имаш финансиски успех ако немаш спортски успех. Сеуште лапаат пари на стара слава. Нека го донесат ЕТХ и да видиме и ние што е здраво играње и мелење противници. А не годинава, не прееба кој стигна.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Нека го советува некој Тен Хаг, нека си го земи Рој Кин во стручен штаб, за да не го доживее истото сценарио како сите досегашни менаџери во последните 8 сезони. Мора некој да им ебава се по список на овие.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.671
Поени од реакции
7.247
Нека го советува некој Тен Хаг, нека си го земи Рој Кин во стручен штаб, за да не го доживее истото сценарио како сите досегашни менаџери во последните 8 сезони. Мора некој да им ебава се по список на овие.
Ќе има многу тужби за мобинг до клубот. :D

ПС ако се случи тоа сценарио Мегваер подобро да си побара сам трансфер. :pos:
Автоматски споено мислење:


Какви лидери има во тимот и на крај ги води Слабхед.
Се надевам дека прва работа по назначување на нивот менаџер кој и да е ќе биде одземање на капитенската лента од одечката грешка.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom