MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Уште поголема спортска возбуда со новиот пакет Arena Premium
⚽️
Доколку веќе ги гледате каналите Arena Sport 2, 3, 4 и 5, активирајте го пакетот веднаш преку менито на MaxTV или Telekom MK апликацијата, без дополнителен надомест
https://telekommk.page.link/tv
#telekom_mk #Magenta1 #ArenaPremium

јас ги имам арените, овие да ги активирам пишува 199 ден месечно?
а на фб спамаат дека без дополнителен надомест...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Уште поголема спортска возбуда со новиот пакет Arena Premium
⚽️
Доколку веќе ги гледате каналите Arena Sport 2, 3, 4 и 5, активирајте го пакетот веднаш преку менито на MaxTV или Telekom MK апликацијата, без дополнителен надомест
https://telekommk.page.link/tv
#telekom_mk #Magenta1 #ArenaPremium

јас ги имам арените, овие да ги активирам пишува 199 ден месечно?
а на фб спамаат дека без дополнителен надомест...
Ако си на магента не треба да ти бидат наплатени, пошто веќе ти следува тој пакет со спортски канали.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Ако си на магента не треба да ти бидат наплатени, пошто веќе ти следува тој пакет со спортски канали.
не сум на магента, ама имам интернет и тв, со спортски пакет.

viber_image_2021-11-01_23-58-57.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
После 3-4 год. сега прв пат приметив дека кога пуштив да се снимаат 2 ХД канали не ми дава да гледам ниту еден трет канал во ХД. Во СД можам да гледам ама не во ХД. Дели е ова нормално односно дали му се случило и на некој друг или можеби имам некој проблем со интернетот?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
809
Поени од реакции
868
После 3-4 год. сега прв пат приметив дека кога пуштив да се снимаат 2 ХД канали не ми дава да гледам ниту еден трет канал во ХД. Во СД можам да гледам ама не во ХД. Дели е ова нормално односно дали му се случило и на некој друг или можеби имам некој проблем со интернетот?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Немаш проблем. Така функционира. Тие што немаат оптика,еден канал хд ако снимаат,се губат другите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Немаш проблем. Така функционира. Тие што немаат оптика,еден канал хд ако снимаат,се губат другите.
И за гледање не може на два ресивери да се гледа HD барем вака е на старите први ресивери што ги даваа не знам дали е исто и на другите.

Ако на главниот (тој црниот голем) ресивер е пуштено HD а на другиот (тој сивиот мал) си одбрал HD канал ти дава опции да го исклучиш HD каналот на главниот ресивер.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
После 3-4 год. сега прв пат приметив дека кога пуштив да се снимаат 2 ХД канали не ми дава да гледам ниту еден трет канал во ХД. Во СД можам да гледам ама не во ХД. Дели е ова нормално односно дали му се случило и на некој друг или можеби имам некој проблем со интернетот?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Е тука е онаа замка за да можеш да следиш повеќе ХД канали треба да доплаќаш за истите односоно телеком да ти овозможи гледање на повеќе канали во ХД
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
И за гледање не може на два ресивери да се гледа HD барем вака е на старите први ресивери што ги даваа не знам дали е исто и на другите.

Ако на главниот (тој црниот голем) ресивер е пуштено HD а на другиот (тој сивиот мал) си одбрал HD канал ти дава опции да го исклучиш HD каналот на главниот ресивер.
Нема врска. Имам оптика и досега сум гледал на двете ХД канали истовремено без проблем. Мислам и дека сум гледал 2 ХД а сум снимал трет, ма да за ова баш и не сум 100% сигурен. Досега никогаш не ми се случило да неми пушта ХД канал.

Ова ми е битно пошто планирам да земам и трет рисивер. Е сега ако на три рисивера можам да гледам само два ХД канали тогаш тоа е проблем. Да не зборам дека некогаш може да гледам 3 ХД а да снимам четврти.

Дали со дополнителен рисивер се зголемува и трансферот.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
101
Разликата е дефинитивно во тоа дали си на бакар или оптика. Додека бев на бакар, го имав истиот проблем, но сега со оптика на двата ресивери може да гледам ХД и истовремено да снимам и две содржини истовремено. И нема промена на цената, бидејќи самите воведоа оптика.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
Оптика си сака. Имам 3 рисивера, два сигурно работаат у хд, неам пробано и третиот, ама мислам дека работи.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Да без оптика ништо. Бидејќи оптиката не е сеуште достапна во цела држава во сите улици, сите куќи и згради затоа се дуплираат некој исти канали и SD и HD за во случај ако не иде добро HD да се гледа SD.

На бакар не знам колку е паметно да го оптеретиш целиот интернет на максимум на повеќе уреди пример еден да земе да стрима на Јутјуб играње игри, друг да гледа HD тв канал, трет Јутјуб HD.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
HBO MAX ce go vklucat li u ponuda?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom